pátek 9. prosince 2022 Vratislav

Dvojice zatoužila v jednu hodinu v noci po vánočním stromku. Krádež sledovali strážníci na kamerách

Do poměrně předčasných a zejména protiprávních příprav na Vánoce se pustil v noci muž se ženou v centru Olomouce. Z oploceného prodejního areálu získali jeden z uložených stromečků a vydali se s ním pryč z náměstí. Neunikli však pozornosti kamerového systému městské policie.

Strážníci olomoucké městské policie hodinu po půlnoci uviděli na monitorech kamerového systému dvojici, která se pohybovala v okolí oploceného areálu s vánočními stromky na Dolním náměstí. „V jednu chvíli do místa osoba, v podobě muže, vstoupila a následně odtud vytáhla jeden stromek. Před plotem na dotyčného čekala dívka a ta s ním stromek poté odnesla,“ popsal mluvčí Městské policie Olomouc Petr Čunderle.

Pár se vydal směrem do ulice Kateřinské a na Blažejské náměstí, kde se kamerám ztratil z dohledu. Strážníci vyrazili na místo, ale v okolí dvojici ani stromek nenašli. „O dvě hodiny později však ostříží zrak pracovníka kamerového systému spatřil na kameře v ulici Denisova dvě osoby, které měly mít krádež na svědomí. Na místo byla okamžitě vyslána naše hlídka a ta podezřelou dvojici dostihla,“ sdělil mluvčí strážníků.

VIDEO: Zloděj ukradl z dodávky v Přerově číšnický flek s téměř 20 tisíci korunami. Zachytily ho kamery

Policie pátrá po zloději, který v Přerově z nezamčené dodávky ukradl číšnický flek s téměř 20 tisíci korunami. Peněženka byla položená za sedadlem řidiče. Pachatel po krádeži z místa rychle utekl, zachytily ho však bezpečnostní kamery.

Muž se ženou se k činu přiznali, zabalený vánoční symbol ukryli ve křoví u Bezručových sadů. „Stromek byl vrácen na své původní prodejní místo a dvojice byla seznámena s faktem, že přestupkové jednání bude dořešeno poté, co bude vyčíslena škoda prodejcem stromků,“ uzavřel Petr Čunderle.

Výrazně závažnější přečin spojený s prodejního místa vánočních stromků řešila policie minulý rok, kdy neznámý pachatel odvezl rovnou stovku jehličnanů. Z areálu na okraji Olomouce zmizela také elektrocentrála i kamera. Škoda se v tomto případě vyšplhala k částce 90 tisíc korun. „Policisté věc odložili z důvodu, že se nepodařilo zjistit skutečnosti opravňující zahájit trestní stíhání,“ uvedla policejní mluvčí Petra Vaňharová.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Městská policie Olomouc

Štítky Krimi, krádež, městská policie, Olomouc, vánoční strom

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.