středa 27. května 2020 Valdemar

Krajský soud otevřel případ dlouhodobého týrání ženy a dvou dětí

Před olomouckým krajským soudem dnes stanul jednačtyřicetiletý muž obžalovaný z dlouhodobého týrání někdejší partnerky a svých dvou nezletilých dětí v obci na Vsetínsku. Muž podle obžaloby svou rodinu týral sedm let. Ženu fyzicky napadal, snažil se ji izolovat od okolí, napadal i její rodinné příslušníky a zastrašoval její spolupracovníky.

Jeho malé děti si z chování otce odnesly podle znalců posttraumatickou poruchu. Podle obžaloby jim pálil hračky, zamykal je samotné v domě a rovněž je bil. Muž je obžalován ze tří trestných činů.

Podle žalobkyně Michaely Šokové muž svou o šest let starší partnerku psychicky i fyzicky týral od roku 2007 do roku 2014. "Opakovaně ji zesměšňoval, fyzicky napadal, sprostě jí před dětmi nadával, vyhrožoval jí umístěním v psychiatrické léčebně a zakázal jí stýkat s rodinou," uvedla žalobkyně. Muž fyzicky napadl i její rodinné příslušníky a ženě znemožňoval chodit do zaměstnání, uvádí obžaloba. "Zastrašoval její spolupracovníky, poškodil jí vozidlo, pálil oblečení a věci a házel po ní předměty," řekla státní zástupkyně. Ženě zároveň vyhrožoval, aby proti němu nevypovídala, jinak jí vypíchne oči a uřeže končetiny.

Zodpovídá se i z toho, že šest let týral od útlého věku i své dvě malé děti, které také opakovaně bil. "Děti se opakovaně pomočovaly, pálil jim hračky, zamykal je samotné v domě, nesměly chodit ven, byly zcela odloučené od svých vrstevníků, říkal jim, že musí trpět za svou matku," uvedla státní zástupkyně. U dívenky i chlapce rozpoznali znalci psychickou posttraumatickou poruchu, která se mimo jiné projevovala strachem z otce a poruchami spánku.

Muž je obžalován z týrání osoby žijící ve společném obydlí, ze zločinu týrání svěřené osoby a z maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Ve třetím případě je stíhán za své jednání od jara 2014, kdy nerespektoval předběžné opatření zlínského okresního soudu. Bývalou partnerku i přes zákaz soudu opakovaně kontaktoval a denně projížděl úmyslně pomalou jízdou kolem jejich domu, ze kterého byl vykázán, a upozorňoval na sebe troubením. Žena se nakonec odstěhovala do azylového domu.

Obžalovaný dnes před soudem svou vinu popřel. "Odmítám to, ničeho jsem se nedopustil," uvedl. Tvrdil, že se o své děti staral dobře a obvinění je pomstou jeho tehdejší partnerky za to, že nechtěl platit dluhy, které měla u lichvářských společností. Případem se měl původně soud zabývat do čtvrtka, kvůli nemoci obhájce jej však musel odročit na začátek března.

Čtěte více:

Autoři | Foto pixabay.com

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.