úterý 1. prosince 2020 Iva

Barbora Genser

Barbora Genser » Články

Otužování s Drbnou: Na co si dát pozor a kam vyrazit?

Může to vypadat jako nový trend, v období karantény a s nastávajícím chladným počasí vyrážejí skupinky i jednotlivci k vodě a otužováním připravují svá těla na zimu. Za současného průkopníka a propagátora může být považován známý Nizozemec Wim Hof...

VIDEO: Policisté kontrolovali olomoucké squaty

V pátek v nočních hodinách proběhla bezpečnostní akce "Squat", která byla zaměřená na obyvatele vyloučených olomouckých lokalit. Policisté pátrali po nelegálních migrantech a hledaných osobách.

FOTO: Vánoční ruské kolo se už staví. Kdy se otevře neví ani organizátoři

Dnes začali práce na olomoucké tržnici, kde se bude tyčit vyhlídkové ruské kolo. To bude součástí letošních vánočních trhů. Kolo bude v rámci opatření vozit lidi v otevřených kabinách.

Cyklopruhy na Pasteurově ulici mohou cyklisty mást. I nadále se musí spoléhat na ohleduplnost řidičů

Nově značené cyklopruhy v Pasteurově ulici se na křižovatce u sv. Gorazda napojují na rušnou křižovatku vedoucí dál přes most k ulici Komenského. V oblasti křižovatky je značení ale poněkud matoucí, protože se tu objevují hned dva piktogramy - na...

POLITICKÁ KORIDA: Jak budou letos vypadat vánoční trhy? Zeptali jsme se zastupitelů

Budou letos vánoční trhy? Plánování trhů samozřejmě letos ztěžuje epidemiologická situace, i proto se magistrát zatím jasně nevyjádřil k jejich konání. Vedení města čeká mimo jiné na to, zda se prodlouží nouzový stav a jaká budou platná nařízení....

V ulici 8. května se o víkendu opět omezí provoz

O víkendu 21. a 22. listopadu bude upraven provoz tramvají v úseku od nám. Republiky po křižovatku ulic tř. Svobody a 8. května. Provoz bude omezen z důvodu dokončovacích prací, konkrétně montáže trolejového vedení.

FOTO: Horní náměstí si připomíná sametovou revoluci

Horní náměstí se dnes na Den boje za svobodu a demokracii zahalilo do národních barev. Lidé přicházejí zapalovat svíčky na pietní místo, které je umístěné pod olomouckým orlojem. Na místě nechybí ani fotka Václava Havla.

Neznámý vandal posprejoval dřevěný altán v areálu Priessnitzových lázní

Na policii v Jeseníku se obrátil pracovník Lesů ČR s tím, že někdo poškodil dřevěný altán ve volně přístupném areálu Priessnitzových lázní.

Muzeum v Šumperku vystavuje největší český orchestrion. Ten byl po padesáti letech znovu přiveden k životu

Muzeum Šumperk zahájilo výstavu, která představí největší orchestrion v České republice a další hrací skřínky. Výstava byla včera zahájena alespoň online. Trvat bude do 7. února.

Přerovští strážníci hasili hořící odpad ve squatu

Přerovští strážníci některá místa navštěvují víceméně pravidelně. Jedním z takových míst je i squat nedaleko nádraží, který by mohl, podle slov policejního rady Miroslava Komínka, sloužit jako výcvikové centrum pro nové strážníky.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.