úterý 26. října 2021 Erik

Lucie Frydrychová

Lucie Frydrychová » Články

KULTURNÍ PŘEHLED: Koncert orchestru či folklórní hudby, tvořivá díla i dobročinný trh

Tento týden můžete vyrazit hned na několik koncertů, v Olomouci proběhne Tříkrálový folklórní koncert a zahrají zde taky světoznámí Glenn Miller Orchestra. S dětmi se můžete vydat na tvoření krmítek pro ptáčky nabo na dobročinný KnihoTrh.

KULTURNÍ PŘEHLED: Oslavte příchod nového roku v na hradě nebo vyražte na konccert

Vánoční svátky skončily, ale ještě je před námi oslava nového roku, za kterou můžete vyrazit třeba na hrad Bouzov. Pokud vás to táhne spíše za kulturou, vyberte si z koncertů nebo vyražte na výstavu.

KULTURNÍ PŘEHLED: Předvánoční koncerty, výstava betlémů a zdobení stromu pro zvířata

V posledním týdnu před Vánoci se roztrhl pytel s koncerty. Do Olomouce přijede Lucie Bílá, ale také Bratři Ebenové a Robert Křesťan. Kromě hudby můžete vyrazit taky do divadla nebo do zoo, kde se bude zdobit stromeček pro zvířata.

Nová ekologická tříkolka bude jezdit v zámeckém parku Čechy pod Kosířem

Vhodnou techniku, která by nezatěžovala životní prostředí a byla tak ideálním pomocníkem do zámeckého parku, mají nově v Čechách pod Kosířem. Tříkolka Benycargo jezdí na elektrický pohon a je určena k přesunu materiálu i osob.

Po pacientovi z Bílé Vody pátrali policisté, hasiči i horská služba. Zanechal dopis na rozloučenou

Předevčírem si z léčebny v Bílé Vodě vyšel pacient na procházku. Když se delší dobu nevracel, začal se po něm shánět personál. Na jeho pokoji objevili dopis na rozloučenou, a proto zavolali polici, která společně s hasiči a horskou službou...

Po dálnici jel v kamionu opilý řidič. Policisté mu naměřili 2,5 promile v dechu

Muž zaregistroval a nahlásil podivně jedoucí kamion, který kličkoval po silnici a měnil rychlost. Když policisté vozidlo zastavili, naměřili jeho řidiči 2,5 promile alkoholu v dechu. Podnapilému řidiči hrozí vězení nebo zákaz činnosti.

Muž přišel osobně poděkovat hasičům za dobře odvedenou práci. Před rokem jej zachránili

Rok uplynul od nehody, kdy na muže v Ústíně spadl betonový panel a hasiči jej z pod něj vyprostili. Včera jim muž přišel osobně poděkovat a přinesl jim dárky. Po ročním léčení je znovu schopen chodit a pracuje.

Slabozraké a nevidomé děti dostaly knížku o mimořádných událostech, kterou samy mohou číst

Publikace "Jak se zachovat při mimořádné události", kterou včera dostali slabozraké a nevidomé děti, je poučí tom, co dělat při situacích jako je požár, evakuace nebo povodeň. To si děti mohou samy přečíst, kniha je totiž přizpůsobena jejich...

Dvě ukradené Octavie a pokus o odcizení další včera zaznamenali olomoučtí strážníci

V noci z pondělí na úterý ukradl neznámý pachatel vůz Škoda Octavia a pokusil se o krádež stejné značky vozu znovu v jiné části města. Taktéž na Octavii měl ve stejný čas zacíleno zřejmě jiný zloděj. Pachatelé jsou zatím neznámí.

Zloděj ukradl ze stodoly historická vozidla a jejich součástky v hodnotě přes 300 tisic korun

Zatím neznámý pachatel se vloupal do stodoly na Prostějovsku, odkud di odvezl veterána Jawu 500 OHC a součástky z dalších strojů, jako motory či značky. Za způsobenou škodu hrozí pachateli až pět let za mřížemi.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.