úterý 25. února 2020 Liliana

Ondřej Mazoch

Ondřej Mazoch » Články

Olomoucká fakultní nemocnice pořádá den prevence, specialisté poskytnou bezplatná vyšetření

Příští úterý od devíti do šestnácti hodin nabídnou v Šantovce pracovníci FN Olomouc program zaměřený na praktické informace v oblasti zdravotnictví. Zároveň zde zájemcům změří krevní tlak, hladinu krevního cukru nebo množství tuků, svaloviny a...

Centrum pro zrakově postižené slaví dvacet let

Od roku 2000 nabízí TyfloCentrum v Olomouci sociální služby, volnočasové aktivity, vzdělávání a možnost zaměstnání pro zrakově postižené. Ke svému kulatému výročí letos chystá řadu akcí, na které zve i veřejnost.

Na Hané se objevil největší polní pták Evropy

Od konce léta žije na střední Moravě drop velký. Nejbližší hnízdiště největšího polního ptáka v Evropě jsou přitom až v Rakousku nebo v Maďarsku.

Olomoucká fakultní nemocnice omezuje kvůli chřipce návštěvy na další klinice

Neurologická klinika FN Olomouc dnes vyhlásila zákaz návštěv. Jedná se již o třetí kliniku fakultní nemocnice, která letos omezila návštěvy.

Spor o výši sociální podpory vedl na úřadu práce ke rvačce

Přerovští strážníci dnes zasahovali na úřadu práce, kde se porvali dva místní klienti. Důvodem sporu byla výše sociální podpory a který z rváčů ji využívá více.

Za leden ve Fakultní nemocnici Olomouc přivedli na svět 204 dětí

Počet narozených dětí za stejný měsíc je přitom vyšší než minulý rok. Zatímco v roce 2019 se v největší porodnici Olomouckého kraje narodilo 187 dětí, letos jich bylo o sedmnáct více.

Univerzita Palackého posílá do Číny tisíc respirátorů

Tisíc respirátorů zajistila Univerzita Palackého v Olomouci pro partnerskou univerzitu v čínském městě Chang-čou, aby jí pomohla čelit epidemii koronaviru. Respirátory, které splňují parametry žádosti čínských úřadů o materiální pomoc, dnes...

Bez řidičského průkazu je od listopadu, přesto vesele jezdí dál

Nenapravitelný řidič z Prostějovska si z dvanáctiměsíčního zákazu řízení možná vyslouží až dva roky ve vězení.

Muž našel na půdě německý válečný granát, šlo ale o atrapu

Unikátní nález nahlásil ve středu ráno přerovským policistům sedmapadesátiletý muž. Při rekonstrukci domu našel na půdě v Bochoři německý granát z Druhé světové války.

Olomouc čeká druhý masopustní průvod i tančící medvěd

V sobotu na Horním náměstí podruhé propukne olomoucký masopust. Od devíti hodin bude na návštěvníky čekat tradiční zabijačka s ukázkou řeznické práce, cimbálovka i masopustní průvod.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.