neděle 16. května 2021 Přemysl

Petra Kornetová

Petra Kornetová » Články

Olomoucká snídaně dobývá svět. Fit-day svačinku si dopřejí i v Číně

Manželská dvojice Molnárových z Olomouce chtěla žít zdravým životním stylem, ale nabídka proteinových smoothie neexistovala. Začali si proto sami vyrábět svačinky bez laktózy a přidaných cukrů, s vysokým obsahem proteinů a ovoce. Fit-day produkty...

Klasické hodinky neohrozí ani Smartwatch, lidé jsou na ně zvyklí, říká majitel obchodu Žilka Hodinky

O rodinnou firmu Žilka Hodinky se stará sympatická dvojice Radek a Ludmila Žilkovi, kteří si před půl rokem otevřeli nový showroom v Olomouci. O budoucnosti klasických hodinek mají jasnou představu a rozhodně se o ni nebojí.

V únoru se uskuteční první ročník venkovního festivalu Uzená Olomouc

Stane se tak o víkendu 18. a 19. února v areálu olomouckého letního kina. Návštěvníci budou mít možnost ochutnat pravé moravské uzené maso, šunku a další zabijačkové pochoutky.

Tourism Expo přibližuje služby i volnočasové aktivity nejen v Olomouckém a Moravskoslezském kraji

Tourism Expo 2017 na Výstavišti Flora ukazuje, že na ideální dovolenou už nemusíme jet až do zahraničí. Olomoucký i Moravskoslezský kraj nabízí bezpočtu relaxačních, rodinných, akčních výletů i historických památek.

Pianothéka Richarda Pogody není pouze pro starší ročníky

Už třetím rokem hraje Richard Pogoda společně s Miroslavem Švihálkem v Galerii Šantovka každou druhou neděli na piano a saxofon. Většina posluchačů je, pravda, staršího ročníku, ale najdou se i výjimky.

SOUTĚŽ: Vyhrajte semestrální kurz v Jazykové škole UPLIFT

Semestrální kurz anglického nebo německého jazyka můžete vyhrát zodpovězením jednoduché otázky, která vás zajisté pozvedne na vyšší jazykovou úroveň.

ROZHOVOR: Sama docházím do naší jazykové školy na kurzy italštiny, říká ředitelka UPLIFTu

Michaela Čakányová, ředitelka Jazykové školy UPLIFT při Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, vyučuje individuální kurzy angličtiny a přitom sama dochází na odpolední kurzy italštiny. Projekt, který měl původně sloužit jazykovému...

ROZHOVOR: Bezpečnostní dveře zvládneme vyměnit do týdne, říká majitel firmy Securidoors

Prodeji a montáži bezpečnostních bytových dveří se v Olomouci věnuje firma Securidoors, kterou založil Josef Kühr. Jejich protipožární a protihlukové dveře jsou odolné vůči prokopnutí, vysazení a také proti vloupání za použití jednoduchých...

Policie i hasiči Olomouckého kraje upozorňují na nebezpečnou situaci na silnicích

Poslední dva dny hustě sněží a napadaný sníh potrápil nejen řidiče, policisty, ale také hasiče. Jenom ve středu 1. února vyjížděli hasiči do osmé hodiny ranní k šesti dopravním nehodám.

ROZHOVOR: Moderní nízkoenergetické domy ve Vrahovicích si můžete upravit podle svých představ

Developerský projekt prostějovské firmy Tomáš Wolker Stavitelství s.r.o. se skládá z dvaceti řadových nízkoenergetických domů. Podle slov stavitele je to ideální místo pro uzavřenou komunitu, kde ale bydlení nemusí být úplně anonymní.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.