středa 23. září 2020 Berta

Petra Kornetová

Petra Kornetová » Články

Dvojice bývalých olomouckých studentů buduje Fit stezky, které jsou první svého druhu v Česku

První Fit stezku v obci Hněvotín vytvořila dvojice Jakub Kriško a Jakub Lehnert již v roce 2014, v tom loňském otevřeli další a to v obci Ústín. Hněvotínská stezka se stala prvním projektem svého druhu v Olomouckém kraji a také v celé České...

ROZHOVOR: Rakovina prsu není pouze strašák žen, postihuje také muže

Pro někoho možná tabuizované téma, o kterém se předstírá, že neexistuje. Pro někoho žitá realita, kterou z jejich života už nikdy nezmizí. O pravidelných prohlídkách a rakovině prsu se rozpovídala vedoucí lékařka MAMMACENTRA v Olomouci Dana...

Hledáme páníčka #38: Podívejte se na nejnovější přírůstky v olomouckých útulcích

Nový rok je tady a s ním také naše rubrika domácích mazlíčků, kteří i v roce 2017 hledají domov. Určitě si dali předsevzetí, že na svého nového páníčka budou extrémně hodní a poslušní.

Konec roku s sebou přináší nejen oslavy, ale také zvýšené riziko vzniku požáru

Silvestrovské oslavy si chce většina pořádně užít. Udělají se chlebíčky, nakoupí se alkohol a petardy. A letošní rok si zaslouží pořádné vyprovodění, ať už je konečně za námi!

Dnes v brzkých ranních hodinách hořelo v Prostějově. Při požáru došlo ke zranění tři osob

Několik minut po půlnoci přijalo středisko Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje informaci o požáru bytu v Prostějově na ulici Tylova. Celkem tři osoby se nadýchaly nebezpečných zplodin, které vznikly hořením. Záchranáři je museli...

Knihovna města Olomouce získala díky projektu Library. I love it! Pečeť kvality 2016

Evropský projekt propojuje osm knihoven po celém kontinentu. Snaží se o zviditelnění knihoven jako důležitého místa pro vzdělávání dospělých. Cenu uděluje Dům zahraniční spolupráce ve spolupráci s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy.

VIDEO: Policie zadržela pachatele, který během prosince loupežně přepadával servírky

Muž během prosince loupil nejméně třikrát, jednou se dopustil krádeže. Svým protiprávním jednáním si přišel skoro na třicet tisíc korun. Podobného činu se dopustil i na začátku tohoto roku, proto soud rozhodl o umístění obviněného do vazby.

Muž na Štědrý den napadl svoji matku, policie ho vykázala ze společné domácnosti

Vánoce by měly být svátky klidu a míru, bohužel v některých rodinách to neplatí. Odpoledne 24.prosince napadl jednatřicetiletý muž svou matku, na kterou měl už v minulosti útočit. Policie ho z domu vykázala, ale ještě ten den se do domu vrátil....

Hejčínská hala hostí ke konci roku silvestrovský fotbalový turnaj. Návštěvníci mají možnost vyhrát láhev Bohemia sektu

Tradiční silvestrovský fotbalový turnaj hvězd 2016 má letos poprvé premiéru v hale. Na předchozí úspěšné venkovní ročníky se pokusí navázat také pod střechou. Představí se pět týmů, které se spolu utkají o titul mistra, poháry a další věcné ceny.

Od dnešního rána platí v Olomouckém kraji výstraha před silným větrem

Český hydrometeorologický ústav vydal varovaní před zvýšeným nebezpečím silného větru. Výstraha platí od úterních 6:00 do 21:00 stejného dne.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.