středa 23. září 2020 Berta

Sára Davídková

Sára Davídková » Články

Třídenní sbírka na podporu tělesně postižených bude mít letos bohatý program. Hrát se bude až do čtvrtka

Dnes na olomouckém Horním náměstí odstartovala třídenní sbírka s názvem Zasukované tkaničky, kterou pořádá Spolek Trend vozíčkářů Olomouc. Jejím symbolem jsou zauzlené tkaničky, jejichž zakoupením mohou lidé podpořit speciální služby pro tělesně...

Komentář: Co přinesl korona-víkend s olomouckými taxikáři

Původně na míle vzdálené a jen zdánlivě nám nebezpečné respirační onemocnění, o kterém se v Česku začalo šuškat teprve po tom, co v čínském Wuhanu napáchalo nenávratné škody, je v dnešní společnosti zkouškou téměř v každé oblasti života.

Nehoda odhalila muže, na něhož byl vydán příkaz k výkonu trestu. Způsobil si ji sám

Včera kolem čtvrté hodiny odpoledne řešila olomoucká policie dopravní nehodu v obci Žerotín, přičemž zjistila, že na osmatřicetiletého řidiče je vydán příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody. Muž podle policejního šetření vjel s osobním...

Po ztraceném pacientovi se pátralo přes čtyři hodiny. Našla ho až polská policie

Včera kolem jedné hodiny odpoledne utekl jednadvacetiletý pacient z nemocničního zařízení na Jesenicku. Našla ho až k večeru polská policie a bez fyzické újmy ho předala českým kolegům.

Řidič se před nájezdem na dálnici rozmyslel a chtěl změnit směr. Způsobil dopravní nehodu

Včera kolem osmé hodiny ráno se srazila dvě osobní auta, když se šestasedmdesátiletý řidič v zatáčce před nájezdem na dálnici od Bělotína rozhodl otočit. Žena, která jela za ním už nestihla včas zareagovat a při nehodě se lehce zranila.

K ekologickým problémům se podle průzkumu nejlépe staví Spojenci. Výherci minulých voleb a SPD se nevyjádřili

Kolektiv občanů a zástupců organizací s názvem Klimatická koalice Olomouc v srpnu oslovila jedenáct politických uskupení, kandidujících do říjnových krajských voleb v Olomouckém kraji, aby se vyjádřila k otázkám týkajících se životního prostředí.

Autobusové nádraží má novou výpravní budovu. Bude mít ekologickou střechu

Autobusové nádraží v Šumperku má novou výpravní budovu, jejíž stavba v rámci rozsáhlé rekonstrukce nádraží trvala pouze dva dny. Podle stavbyvedoucího Jana Mikesky ve čtvrtek stálo přízemí na připravených patkách a o den později už bylo hotové...

Řidička nedala přednost v jízdě a způsobila nehodu. Celková škoda je 130 tisíc korun

Včera kolem půl třetí odpoledne dvaapadesátiletá řidička osobního auta Hyundai nedala přednost při odbočování a způsobila dopravní nehodu na jedné ze silnic v obci Zvole.

Opilý řidič elektrokoloběžky narazil u přechodu pro chodce do auta

Včera kolem páté hodiny odpoledne narazil opilý řidič elektrokoloběžky do osobního auta ve chvíli, kdy jeho sedmatřicetiletá řidička pouštěla chodce přes přechod v Uničovské ulici v Litovli.

Univerzita zkoumala využívání technologií ve školách. Učitelům chybí metodická podpora i nástroje

Výzkum s názvem Český učitel ve světě technologií poukázal na to, že učitelé mají k technologiím pozitivní vztah, ale z různých důvodů je nejsou schopni zapojit do výuky a vzdělávání.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.