neděle 27. září 2020 Jonáš

Jesenický Závod míru je nakonec zrušen

Etapový Závod míru U23 Grand Prix Jeseníky, jeden ze závodů N´Cupu Mezinárodní cyklistické unie (UCI), se letos neuskuteční. Původně se tento vrcholný podnik po mladé cyklisty měl uskutečnit v červnu, ale vzhledem ke koronavirové krizi byl přesunut na 3. - 6. září. Nepojede se ale ani začátkem září.

„Vzhledem k pandemii spojené s Covid-19 a zařazení České republiky v některých zemích na tzv. červený seznam došlo v posledních dnech k odhlášení několika reprezentačních týmů. A také požadavky UCI na ubytování a mnoho dalších opatření, která by byla pro nás nemožná splnit, jsme se rozhodli letošní ročník zrušit," řekl z vývoje situace zklamaný Jaroslav Vašíček z Jesenická cyklistická z.s., která závod organizuje.

Organizační tým dlouho zvažoval, zda riskovat a vyčkávat až do poslední chvíle a čekat na další opatření. „Ovšem nemůžeme si to dovolit vůči hotelům a dalším společnostem, které spolupracují při organizaci Závodu míru Grand Prix Jeseníky. Bylo by od nás nezodpovědné je nechat v nejistotě. Příprava letošního ročníku nás stála obrovské úsilí a velkou snahu ho uspořádat. Ale vyšší moc je proti nám. Vážení sportovní přátelé, uvidíme se v lepším roce 2021," dodal Jaroslav Vašíček. 

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Tisková zpráva | Foto jesenik.org | Zdroj jesenik.org

Štítky cyklistika, kolo, Jeseníky, závod

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.