neděle 17. října 2021 Hedvika

Automobilové poklady vyrazí na šternberskou trať. Ukážou se i na výstavě

Výstava veteránů, stokilometrová rally jízda po okolí a jízdy pravidelnosti. Šternberk o víkendu znovu obsadí automobilové skvosty historie, které budou moct fanoušci stylového motorismu obdivovat během dalšího ročníku akce Ecce Homo Historic. Doprovodný program navíc rozšíří Šternberské slavnosti.

Příznivci starých, ale opečovávaných aut a motorek si přijdou na své už od sobotního rána, ve šternberské Radniční ulici začíná výstava od 9 hodin. V poledne pak organizátoři vyhlásí vítěze nejen diváckých anket. Hodnotit se budou kategorie posádka s nejvhodnějším oblečením, nejstarší automobil a motocykl, TOP účastník celé akce a další.

Před 13. hodinou pak odstartují z Hlavního náměstí dál ulicí Partyzánskou účastníci Rally Ecce Homo Historic. Celková trasa v okolí Šternberku bude měřit do sta kilometrů. "Více ale nemůžeme prozradit, protože každoročně je itinerář pro účastníky do poslední chvíle utajovaný. Je pak pro ně překvapení nejen samotná cesta a jednotlivé úkoly, ale i cíl. Ten se jim snažíme vždy zpestřit,“ vysvětlila mluvčí pořádajícího Automotoklubu Ecce Homo Šternberk Milena Schärferová.

Neděle bude patřit jízdám pravidelnosti na slavné trati Ecce Homo. Organizátoři evidovali před závody okolo 250 přihlášených vozidel, nejstarším je pak Buick Model 10 z roku 1909. Nejnovější budou veteránské automobily a motocykly z roku 1980. Dopoledne proběhnou tréninkové jízdy a následovat budou dvě závodní jízdy pravidelnosti. „V neděli večer na stupních vítězů může stát i to nejpomalejší vozidlo ve startovním poli. Vítězí ten, kdo zajede obě závodní jízdy v co nejpodobnějším čase. Samozřejmostí je absence jakéhokoliv měřícího zařízení,“ komentovala specifické hodnocení závodu veteránů Milena Schärferová.

Rychlost řidičů na Červenohorském sedle by mohly měřit automatické radary

Rychlost řidičů mířících přes Červenohorské sedlo by mohly od příštího roku střežit mobilní radary. Na úsek spojený s řadou tragických nehod je zvažuje nainstalovat Ředitelství silnic a dálnic. Možnost umístění radarů už řeší také radnice v...

Souběžně s akcí Ecce Homo Historic bude probíhat doprovodný program na Hlavním náměstí – Šternberské slavnosti 2021. Slavnosti budou začnou už v pátek odpoledne a budou pokračovat také v sobotu po celý den. Oba dny bude program ukončen o půlnoci. Hlavním hostem letošních Šternberských slavností bude svérazný rapový interpret Kapitán Demo. Součástí slavností bude také Pivní festival – přehlídka malých a středních pivovarů.

Ve Šternberku budou úplně uzavřeny některé místní komunikace a silnice č. III/44423 
pátek 10.09.2021 od 7 do 24 hodin
ulice Barvířská, Radniční, Partyzánská, Čechova, Hlavní náměstí a parkoviště u sportovní haly Ecce Homo ve Šternberku
sobota 11.09.2021 od 7 do 24 hodin
ulice Dvorská, Barvířská, parkoviště Dvorská, autobusová stanice a parkoviště u sportovní haly Ecce Homo, U Horní brány, Horní náměstí, Radniční, Jaroslavova, Partyzánská, Čechova a Hlavní náměstí ve Šternberku
neděle 12.09.2021 od 7 do 19 hodin  
ulice Dvorská, Barvířská, parkoviště Dvorská, autobusová stanice a parkoviště u sportovní haly Ecce Homo, Horní náměstí a Opavská ve Šternberku a silnice tř. č. III/44423 v úseku od křižovatky s ulicí Sadovou ve Šternberku až po křižovatku se silnicí tř. č. I/46 u obce Lipina

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto David Sedlák

Štítky Motorismus, auta, motorky, závody, Ecce Homo, Ecce Homo Historic, Šternberk

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.