neděle 26. září 2021 Andrea

Basketbalisté Olomoucka získali silného sponzora, hrát budou v Čajkaréně

Na nejvyšší českou basketbalovou soutěž se mohou nově těšit příznivci soubojů pod vysokými koši v Olomouci. Basketbalisté BK REDSTONE Olomoucko budou své zápasy hrát v Čajkaréně. První duel klubu z Hané, který přes léto doznal značných změn, je na programu už v pátek.

Olomoucký celek ve svém jménu od letošní sezony nese název developerské společnosti REDSTONE miliardáře Richarda Morávka. Klub s movitým generálním partnerem vstupuje do dalšího ročníku Kooperativa Národní basketbalové ligy s řadou novinek. Z prostějovského Sportcentra DDM se klub přestěhoval do olomoucké haly Gymnázia Čajkovského - Čajkarény.

Nový tým se představil na křtu dresů ve FunParku Galerie Šantovka. O slavnostní uvedení dresů se postarali jako kmotři legendární basketbalista Jiří Okáč a olomoucký MMA zápasník Karlos Terminátor Vémola.

Nejvyšší soutěž se do stotisícového města vrací po třiceti letech. Hlavním trenérem BK Olomoucko je bývalý polský reprezentant a rozehrávač Prostějova Robert Skibniewski.

„Při skládání týmu odvedl neskutečné penzum práce sportovní manažer Michal Pekárek ve spolupráci s naším novým trenérem Robertem Skibniewskim. Máme charakterově silný tým. Hráči vytvořili neskutečnou partu, scházejí se i mimo tréninkové jednotky, vzájemně se podporují. I proto tomuto týmu věříme a tomu odpovídají naše ambice. Chceme do play – off,“ prohlásil na startu sezony generální manažer BK REDSTONE Olomoucko Libor Špunda.

Jdeme postupně nahoru, říká trenér

Po ročním angažmá ve Svitavách se do Olomoucka vrátil Marek Sehnal, z Hradce Králové přišel Filip Halada a z mistrovského Nymburka přestoupil Rostislav Jirák. Zahraničními posilami jsou pivoti Demajeo Wiggins, a Arsenije Vučkovič a rozehrávač Kenneth Carpenter.

„Hledali jsme vhodné hráče v rámci našich možností. Podle výkonů v přípravě to vypadá, že jsme se trefili. Jde vesměs o houževnaté bojovníky, přesně o takové měl trenér zájem,“ řekl sportovní manažer Pekárek.

Nově složená sestava v přípravě hrála proti silným soupeřům, a přestože například s Opavou nebo Pardubicemi prohrála, naznačila své možnosti. V nasazení se Olomoucko protivníkům opakovaně vyrovnalo, doplácelo pouze na menší sehranost.

„S přístupem hráčů na tréninku a v zápasech není problém. Herně jdeme postupně nahoru a rozhodně nejsme na vrcholu. To je pozitivní. Tým má svůj potenciál. Budeme pro každého soupeře nepříjemným protivníkem,“ věří trenér Skibniewski.

Do nové sezony vstoupí BK REDSTONE Olomoucko v pátek 17. září domácím zápasem proti Jindřichovu Hradci. Utkání začíná v Čajkaréně v 17 hodin.

Extratřída pro každou herní situaci. Hvězdný Krejčí nadchl hráče i trenéry

Centr třetí formace olomouckých Kohoutů Jan Knotek rozhodl v prodloužení premiérový zápas sezony proti Mladé Boleslavi. Po cenné výhře ale hlavní pozornost a chvála směřovala na hvězdného navrátilce Davida Krejčího. „Extratřída,“ pronesl nadšený...

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto BK REDSTONE Olomoucko

Štítky Sport, basketbal, BK REDSTONE Olomoucko, Šantovka, Kooperativa NBL

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.