pondělí 18. října 2021 Lukáš

Patronem mládežnické olympiády bude šermířský talent Jakub Jurka

Kvůli ročnímu covidovému odkladu je Olympiáda dětí a mládeže na programu až v příštím červnu. Přípravy akce pro tisíce nadějných sportovců pokračují, organizátoři představili orla v barvách Olomouckého kraje, který bude maskotem her. Ambasadorem akce se stal člen šermířského rodu z Hané Jakub Jurka.

V Olomouckém kraji poměří závodníci síly v celkem dvaceti sportech na čtyřiatřiceti sportovištích. Kromě Olomouce budou hry probíhat také v dalších městech Olomouckého kraje. „Půjde o Prostějov, Přerov, Uničov, Kojetín a Velkou Bystřici, které se staly partnerskými městy akce,“ upřesnil Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje. 

Proslulý zahajovací ceremoniál bude hostit fotbalový Andrův stadion, kde mladé olympioniky přivítá orlí maskot s českou vlajkou. „Těší nás, že Olomoucký kraj se ujímá pořadatelství letní olympiády dětí a mládeže už podruhé v její historii a opět se rozhodl zorganizovat zahajovací ceremoniál na výjimečném místě - ligovém fotbalovém stadionu Sigmy Olomouc. Věříme, že velkorysý prostor stadionu uspokojí všechny zájemce o slavnostní zahájení,“ podotkl místopředseda Českého olympijského výboru Filip Šuman.

Aktivní podpora mladých sportovců je zásadní i pro zakladatele a spoluorganizátory ODM Český olympijský výbor. „Olympiádu dětí a mládeže vnímáme hlavně jako akci, která motivuje mládež zůstat u sportu a zlepšovat se v něm, což je v této době zásadní,“ říká předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval a dodává: „Olomoucký kraj připravuje ty nejlepší podmínky na svých sportovištích a i díky tomu se na olympiádu dětí a mládeže vrací kanoistika a nově se představí šerm.“

Ambasadorem akce je Jakub Jurka, šermíř a úspěšný účastník olympijských her v Tokiu. „Osobně mám velkou radost, že nově bude jednou ze sportovních disciplín právě šerm a budu hrdým ambasadorem ODM,“ svěřil se šermíř Jurka.

„Olympiáda dětí a mládeže existuje od roku 2003 a za tu dobu se jí zúčastnilo téměř 40 000 mladých sportovců a sportovkyň. Kromě životního zážitku a skvělých sportovních výkonů předává i olympijské hodnoty jako je respekt k soupeři, přátelství či zásady fair play,“ doplnil za Český olympijský výbor Filip Šuman.

Zážitky pro talentované sportovce i objevování hvězd. Olomoucký kraj připravuje olympiádu mládeže

Pod vlajkou s pěti kruhy začnou za necelé tři týdny sportovci zápolit v japonském Tokiu, česká verze Olympijských her pro mládež je ve fázi plných příprav. Olympiádu dětí a mládeže hostí v příštím roce Olomoucký kraj, dlouho očekávanou akci letos...

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Český olympijský výbor

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.