sobota 27. listopadu 2021 Xenie

Prostějovský sportovní boss Miroslav Černošek dostal od prezidenta medaili za zásluhy

Mezi lidmi oceněnými prezidentem Milošem Zemanem je i prostějovský sportovní manažer Miroslav Černošek. U příležitosti státního svátku Dne vzniku samostatného československého státu udělil prezident 29 vyznamenání. Slavnostní ceremoniál je naplánovaný na 1. ledna.

Prezident České republiky Miloš Zeman zařadil podnikatele z Hané Miroslava Černoška mezi nové držitele Medaile Za zásluhy. V Černoškově případě to zdůvodnil zásluhami o stát v oblasti sportu. Předávání medailí a řádů odložila prezidentova hospitalizace, Miloše Zemana převezla speciální sanitka do Ústřední vojenské nemocnice 10. října. Slavnostní akt se má konat 1. ledna.

Třiasedmdesátiletý Miroslav Černošek je jednou z nejvlivnějších postav českého sportu. Má ovšem i řadu kritiků. Jako manažer špičkových sportovců i pořadatel nejen sportovních událostí dosáhl úspěchů. Pojí se s ním ale také kontroverzní případy.

Dříve spolupracoval například s tenisovými hvězdami Petrou Kvitovou, Tomášem Berdychem, významným dílem přispěl k pořádání zápasů Fed Cup i Davis Cup. Na atletický mítink Zlatá tretra dokázal přivést řadu světových závodníků včetně legendárního sprintera Usaina Bolta.

Jako promotér a manažer Černošek dlouhodobě spolupracuje s řadou firem i s politiky, se kterými se umí dohodnout na podpoře svých projektů z veřejných peněz. Aktivity prostějovského podnikatele se několikrát dostaly do hledáčků médií i policie, například server iROZHLAS.cz upozornil na milionové provize při zajišťování sponzoringu pro Český olympijský výbor.

Prezident Miloš Zeman se rozhodl vyznamenat 29 lidí, pět z nich ocenil Řádem bílého lva. Nejvyšší státní vyznamenání patří herečce Jiřině Bohdalové nebo kosmonautu a bývalému velvyslanci v Rusku Vladimíru Remkovi. Posmrtně stejné ocenění dostávají podnikatel a majitel skupiny PPF Petr Kellner, válečný československý pilot Alexander Hess a britský politik Alfred Duff Cooper, který rezignoval na protest proti podpisu mnichovské dohody.

Seznam vyznamenaných dnes zveřejnila Kancelář prezidenta republiky na svém webu.

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto FB Zlatá tretra / Golden Spike

Štítky Ocenění, vyznamenání, prezident, Prostějov, Miroslav Černošek, tenis, podnikatel, Česká republika

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.