neděle 23. ledna 2022 Zdeněk

Kraj po dvacáté ocení nejlepší sportovce regionu. Nyní sbírá nominace

Olomoucký kraj plánuje po roční covidové odmlce opět ocenit nejlepší sportovce regionu, hejtmanství proto sbírá až do 20. ledna nominace do devíti vyhlašovaných kategorií. Návrhy vyhodnotí krajské zastupitelstvo, vítězové by si měli ceny za přínos v oblasti sportu převzít v olomouckém Moravském divadle.

Poslední ocenění v kategorii jednotlivců ankety Sportovec roku Olomouckého kraje si převzala v únoru 2020 olomoucká tenistka Karolína Muchová. Letos se kvůli koronavirové situaci dvacátý ročník udílení cen nekonal. „V roce 2022 si to snad všichni vynahradíme, a tak už teď můžeme nominovat sportovní osobnosti, které získají ocenění v příštím roce,“ říká Michal Zácha (ODS), náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast sportu.

Armádní výsadkáři z Prostějova triumfovali na mistrovství světa. Ocenil je i generál Opata

Stovky tréninkových seskoků přetavili závodními výkony nad Sibiří v cenné kovy. Parašutisté Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov v letošní sezoně sbírali úspěchy na mistrovství světa i ve světovém poháru. Za reprezentaci je ocenil i...

Anketu Sportovec Olomouckého kraje vyhlašuje hejtmanství od roku 2001. Lidé mohou navrhovat svoje kandidáty v kategoriích nejlepší sportovec, družstvo, junior, juniorské družstvo, trenér, hendikepovaný sportovec či sportovkyně. „Udělovat se bude také Cena Olomouckého kraje, na kterou může být nominován aktivní, případně bývalý významný sportovec či trenér, který působil v našem regionu a dosáhl výjimečných úspěchů i na mezinárodním poli,“ uvedla mluvčí hejtmanství Eva Knajblová.

Návrhy může veřejnost zaslat také pro udělení čestného ocenění. To je určené pro osobnost, která významným způsobem přispěla k rozvoji tělovýchovy a sportu v některém ze sportovních klubů v regionu. Samotné předávání ocenění sportovním osobnostem je naplánováno na 16. února v Moravském divadle Olomouc.

MČR v Olomouci? To jsem prostě musel přijet, říká olympionik z Hané David Klammert

Risk se vyplatil a zlato zůstalo doma. Olympionik David Klammert byl jednou z hlavních hvězd olomouckého Mistrovství České republiky v judu. Sedmadvacetiletý rodák z Kroměříže a člen Judo Klubu Olomouc neměl před šampionátem v hanácké metropoli...

Hodnocení článku je 74 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Pavel Lebeda

Štítky Sport, anketa, Sportovec roku Olomouckého kraje, Olomoucký kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Zatím zde nejsou vloženy žádné komentáře.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.