čtvrtek 19. května 2022 Ivo

Olympiáda dětí a mládeže hledá dobrovolníky. Červen bude v kraji svátkem pro nadějné sportovce

Po jedenácti letech zavítají do Olomouckého kraje tisíce talentovaných sportovců, kteří budou zastupovat svůj kraj na Olympiádě dětí a mládeže. Významnou akci bude region na konci června. Již nyní hledají organizátoři 150 dobrovolníků, kteří by přispěli k hladkému průběhu pětidenní sportovní události.

Přípravy na letní vrcholnou akci pro nadějné sportovce, kteří na hrách budou zastupovat svůj region, pokročily do další fáze. Organizátoři spouští náborovou kampaň, cílem je najít 150 dospělých dobrovolníků. „Zájemci se mohou hlásit na celou dobu konání olympiády dětí a mládeže, tedy na pět dní, nebo minimálně na tři dny. Dostanou dobrovolnické oblečení – tričko, kšiltovku a lehkou bundu proti dešti, zajištěný mají pitný režim a stravu,“ říká Filip Pastuszek, koordinátor dobrovolníků. 

„Dobrovolníci jsou důležitou součástí Olympiády dětí a mládeže. Často jsou to právě oni, kteří jako první zažívají emoce se sportovci bezprostředně po výhře i prohře. Zároveň jsou nositeli olympijských hodnot, jako je například respekt k soupeři či fair play,“ podotýká Filip Šuman, místopředseda Českého olympijského výboru.

Splněný sen o NHL. Odchovanec Olomouce Jakub Galvas zažil úspěšnou premiéru v dresu Chicaga

Z plecharény až do NHL. Sen o angažmá v nejslavnější a nejlepší hokejové lize světa se v noci z úterý na středu splnil olomouckému odchovanci Jakubu Galvasovi. Dvaadvacetiletý obránce se dočkal své první šance a hned v premiérovém zápase v dresu...

Olympiáda dětí a mládeže je republikovou soutěží krajských výprav, která se koná každoročně od roku 2003 a je životním zážitkem pro mladé sportovce ve věku 12–16 let. Unikátní formát a olympijský protokol motivuje nejen účastníky, ale také jejich kamarády a rodiče, aby byl pohyb přirozenou součástí jejich životů. Patronem olympijský her v Olomouckém kraji bude úspěšný šermíř a účastník olympijských her v Tokiu Jakub Jurka.

Propojením názvu akce a regionu oslovil pořadatele také návrh na jméno maskota mládežnické olympiády – orel v barvách Olomouckého kraje se bude jmenovat Olda. Návrh na Oldu poslaly do ankety hned tři ženy - Jitka Pokorná, Hana Brožková a Markéta Prucková

Olympijská vesnice má vzniknout ve spolupráci s Univerzitou Palackého v areálu vysokoškolských kolejí. V Pevnosti poznání organizátoři připraví Olympijský dům, kde se budou setkávat sportovci a bude tam probíhat i program pro fanoušky a medailové ceremoniály.

Olomoucký šermíř Jakub Jurka vyrazil s odhodláním do Tokia. Nebetonuju, chci jít dopředu, říká

Před barokním sloupem Nejsvětější Trojice v Olomouci se v květnu radoval šermíř Jakub Jurka s tátou a dědou z úspěšné kvalifikace na olympijské hry. Talentovaný sportovec z olomouckého šermířského rodu naváže v Tokiu na svého dědečka Jaroslava,...

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Český olympijský výbor

Štítky Sport, mládež, děti, Olympijské hry, olympiáda, Olomoucký kraj, Olomouc

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.