sobota 30. května 2020 Ferdinand

Olomoucká Sigma se v imaginárním zápase utká s Realem Madrid a výtěžek půjde na nákup ochranných pomůcek proti COVID-19

Imaginární fotbalový zápas na podporu boje proti pandemii nového koronaviru uspořádá i Sigma Olomouc. Fanoušci si ode dneška mohu kupovat vstupenky na fiktivní utkání s Realem Madrid, s nímž Hanáci před 28 lety remizovali doma 1:1. Výtěžek půjde do Fakultní nemocnice Olomouc na nákup ochranných pomůcek proti nemoci COVID-19.

Sigma vyzvala fanoušky, aby se pokusili přiblížit tehdejší rekordní návštěvě 14 213 diváků. Příznivci si mohou virtuální vstupenku kupovat v síti Ticketportal měsíc, jednotná cena je 100 korun. Zapojit se mohou i firmy a organizace, počet lístků není omezen.

Fanoušci vedle dobové vstupenky obdrží také slevu padesát procent na lístek na filmový dokument ke sto letům vzniku klubu. „Sigma v utkání s Realem podala srdnatý výkon a s favoritem remizovala 1:1. Se stejnou vervou, s jakou hráči utkání odehráli, teď chceme pomoci. V této složité době musíme táhnout za jeden provaz,“ uvedla Sigma na webu.

V Česku půjde již o třetí imaginární zápas v době koronavirové krize, jehož výtěžek bude věnován nemocnicím. Zbrojovka Brno bude fiktivně vzpomínat na utkání se Slavií, které v říjnu 1996 sledovalo 44 120 diváků, což je dodnes rekordní návštěva v české lize. Imaginární podještědské derby pak uspořádají Jablonec s Libercem.

Autoři | Foto Michaela Valsová

Štítky sport, fotbal, koronavirus, Olomouc, charita, Sigma

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.