středa 12. srpna 2020 Klára

První domácí zápas Ligy národů odehraje Česká fotbalová reprezentace v Olomouci proti Skotsku

Česká fotbalová reprezentace vstoupí do druhého ročníku Ligy národů 4. září proti Slovensku v Bratislavě a první domácí utkání ji čeká 7. září v Olomouci se Skotskem. O upřesnění dějišť dnes informovalo vedení národního týmu.

Zatím však není jasné, jestli na Andrův stadion budou moci fanoušci. Fotbalová asociace ČR v tiskové zprávě uvedla, že v tomto směru čeká na pokyny Evropské fotbalové unie.

Reprezentace se v Olomouci naposledy představila loni v červnu, kdy tam porazila 3:0 Černou Horu a přiblížila se postupu na mistrovství Evropy. „Věřím, že výsledkově uspějeme v Olomouci i tentokrát. Navíc se nám to hodí kvůli cestování z Bratislavy, které tak bude jednodušší,“ uvedl v tiskové zprávě reprezentační manažer Libor Sionko.

Národní tým má první letošní sraz 31. srpna v Praze. Do nového ročníku Ligy národů vstoupí 4. září na Slovensku, se kterým se utkal i ve skupině v premiérové sezoně a vyhrál oba vzájemné zápasy. Proti Skotsku se v Olomouci představí o tři dny později.

Posledním soupeřem výběru trenéra Jaroslava Šilhavého ve skupině je Izrael, kde se Češi představí 11. října. Ve Skotsku poté nastoupí 14. října a v listopadu skupinu zakončí dvojicí domácích zápasů s Izraelem a Slovenskem.

Reprezentaci čekají na podzim také dva přípravné zápasy: 7. října na Kypru a 11. listopadu v Lipsku proti Německu.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Petr Tibitanzl

Štítky fotbal, reprezentace, olomouc, skotsko, česko, domácí, zápas

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.