úterý 1. prosince 2020 Iva

Olomoučtí hokejisté kápli božskou červenou. Své fanoušky vyzývají k darování krve

HC Olomouc ve spolupráci s Fakultní nemocnicí Olomouc představuje dobročinný projekt Kápni božskou červenou se snahou podpořit darování krevních složek. Od dnešního dne, tedy od úterý 3. listopadu, mohou nejen fanoušci HC Olomouc přispět svým dílem k dobré věci, darovat krev a krevní deriváty a zachránit tak lidské životy.

Zástupci HC Olomouc společně darují krev pravidelně již několik sezon a opět by do akce rádi zapojili i své fanoušky. Obzvlášť v dnešní nelehké době je důležité myslet i na pomoc druhým a dostát tak sezonnímu mottu klubu Všeci spolu, které by mělo spojovat širokou veřejnost, aby držela při sobě a společnými silami překonala nynější složité období. 

„Již na předsezonní tiskové konferenci jsme avizovali, že chceme být jako klub vidět, a že chceme rozšířit naše obzory i mimo hokej. Myslíme si, že darování krve je to nejmenší, co člověk pro pomoc druhým může udělat a doufáme, že tímto oslovíme co nejvíce fanoušků, kteří se do projektu zapojí,“ řekl marketingový manažer HC Olomouc Simon Vejtasa.

Proto klub ve spolupráci s Fakultní nemocnicí Olomouc a dalšími partnery připravil projekt Kápni božskou červenou. Jeho snahou bude přivést nové dárce krevních složek a ty stávající propojit s HC Olomouc. Je totiž zjevné, že mezi darujícími je nemalé množství hokejových fanoušků. 

Hráči HC Olomouc odstartovali projekt v úterý dopoledne

Hráči a zástupci realizačního týmu odstartovali projekt již během dopoledne, kdy krev a krevní plazmu darovalo celkem 16 zástupců klubu. „Této iniciativy si velmi vážíme a děkujeme předem za pomoc našim pacientům,“ říká MUDr. Dana Galuszková, Ph.D., MBA., primářka Transfuzního oddělení Fakultní nemocnice Olomouc.

Pro všechny dárce navíc bude připraveno několik lákadel. Jméno každého, kdo se od začátku akce až do konce května 2021 rozhodne minimálně dvakrát darovat krev nebo jakoukoli její složku, bude pro extraligový ročník 2021/2022 uvedeno na speciální třetí sadě dresů HC Olomouc. Dále jsou do slosování připraveny poukazy od našich partnerů, vstupenky na jednotlivá extraligová utkání či drobné dárky přímo na Transfuzním oddělení FN Olomouc. Všichni tak kromě dobrého pocitu z darování odejdou i s malou pozorností, velkou šancí na získání hodnotné ceny a zejména s vidinou umístění vlastního jména na extraligový dres. 


Co pro zapojení do akce musíte udělat?

Před odběrem:
Prvodárci - darovat krev může každá zdravá osoba od 18 do 65 let, k odběru si přinese průkaz totožnosti a průkazku zdravotní pojišťovny. Večer a ráno před odběrem krve se nedoporučuje tučná strava, je ale nutný dostatek tekutin. Pravidelní dárci se musí registrovat na odběr v evidenci dárců krve transfuzního oddělení na tel. 800 888 529, 588 442 236 nebo 588 442 272 a nesmí zapomenout legitimaci dárce krve.

Po odběru: 
Vyplnit kartičku na recepci transfuzního oddělení a vhodit ji do připraveného boxu. Na konci každého měsíce budou vylosováni výherci zajímavých cen. 


 

Ohodnoť článek

Tisková zpráva | Foto Alena Zapletalová

Štítky hokej, darování krve, transfuze, nemocnice, fnol, hc olomouc

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.