sobota 19. června 2021 Leoš

Jsme zavření na hotelu, ven se nedostaneme, to je nejhorší, říká Braňo Konrád z dějiště šampionátu

Třiatřicetiletá opora HC Olomouc Branislav Konrád aktuálně hájí barvy slovenské reprezentace na mistrovství světa v lotyšské Rize. Pro Olomouckou Drbnu miláček olomouckých tribun poodhalil zákulisí světového šampionátu, vyjádřil se k dosavadnímu vývoji turnaje, zmínil své zranění a nezapomněl ani na Olomouc, která je už šestou sezónu jeho domovem.

„Jsme zavření na hotelu, ven se nedostaneme vůbec“

Letošní mistrovství světa hostí lotyšská Riga. Pořadatelé museli kvůli koronavirové situaci připravit spoustu opatření. Hráči mají mimo led velmi omezený pohyb a ven se v podstatě nepodívají.

„Jsme zavření na hotelu, ven se nedostaneme vůbec, akorát jdeme do autobusu a z autobusu na stadiony. Všude, kam jdeme, musíme společně,“ komentuje slovenský brankář Branislav Konrád omezení na šampionátu. „Mezi zápasy jsme byli zvyklí, že se jdeme projít na čerstvý vzduch, vyvětrat hlavu. Tady jsem byl za poslední týden dohromady venku tak na dvacet minut. To je na tom všem asi nejhorší,“ vysvětluje a dodává, že každý hráč tráví čas po svém, někdo hraje playstation, někdo karty. Účastníci turnaje mají k dispozici i společenskou místnost, kde je stůl na ping-pong nebo fotbálek.

Turnaj plný překvapení

Světový šampionát je v plném proudu, jeho dosavadní vývoj mnohé překvapil. Obhájci titulu Finové nestačili na Kazachstán a Kanada utrpěla šokující porážku s Lotyšskem. Favoriti neplní svou roli a podle olomouckého gólmana to může být důsledek několika okolností.

„Je to velmi zajímavé. Uvidíme, jak se to vyvine. Nevím, čím si to vysvětlit, možná nemají tak elitní výběry. Gólmani dobře chytají, do toho nejsou fanoušci,“ vyjmenovává miláček olomouckého publika důvody toho, že letošního světový šampionát nabízí spoustu překvapivých výsledků.

Nešťastný pohyb způsobil problémy

Slováci dnes odpoledne nastoupí proti ruskému výběru, Branislav Konrád do utkání však nezasáhne. V posledním zápase s Velkou Británií se zranil v první třetině a od té doby ho trápí problémy s tříslem. „V televizi mě dnes uvidíte, pokud dá režie záběr na tribunu,“ zavtipkoval Konrád.

Co zranění způsobilo? „Nešťastný moment, nešťastný pohyb. Jsem dost naštvaný, je třeba se s tím smířit, je to sport,“ komentuje své zranění Braňo Konrád.

Po reprezentačních povinnostech zpátky do Olomouce

Pokračování rodáka z Nitry na světovém šampionátu je tedy nejisté, naopak jisté je jeho angažmá v nadcházející sezóně v dresu olomouckých hokejistů, smlouva mu u Hanáků končí až za rok. „V Olomouci jsem spokojený a budu pokračovat,“ uzavírá Konrád, kterého fanoušci uvidí v nadcházející sezóně opět v dresu s kohoutem na hrudi. Příští sezóna pro něj bude ve službách Olomouce již sedmou.

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto IIHF

Štítky sport, hokej, rozhovor, Slovensko, Branislav Konrád, Olomouc

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.