neděle 24. října 2021 Nina

Hokejisté Olomouce vyjeli na led. Sestava se oproti minulé sezoně téměř nezměnila

Prakticky ve stejném složení jako v minulém ročníku zahájili závěrečnou přípravu na nadcházející extraligovou sezonu hokejisté Olomouce. Výraznější posilou je pouze obránce Dalibor Řezníček, který přišel ze Zlína.

"Mužstvo je pospolu dlouho. Vždycky přijdou takoví ti dobří kluci, kteří se do toho lehce zasunou. Ví, co tým chce a co to tady v Olomouci obnáší. Asi jsme mužstvo, které ten kádr obměnilo nejméně, určitě máme na čem stavět," uvedl trenér Zdeněk Moták na klubovém webu.

V kádru Hanáků skončil jen útočník Tomáš Gřeš, vedle Řezníčka se do mateřského klubu vrátil z hostování další bek Alex Rašner. V přípravě si místo v sestavě zkusí vybojovat i obránce Lukáš Mareš. "Myslíme si, že kádr máme složený velmi dobře," podotkl Moták, jenž nepředpokládá, že by klub angažoval někoho dalšího. "Musela by to být nějaká bomba," řekl.

Olomouc plánuje sehrát v přípravě osm zápasů, první test čeká Hanáky ve čtvrtek 5. srpna, kdy se představí v Pardubicích. "Máme podobné soupeře jako před rokem. Hradec, Kometa, Pardubice a přibrali jsme Vítkovice, takže máme osm zápasů v předsezonním období. Doufám, že nás to dobře připraví," dodal Moták.

Kádr má za sebou již suchou přípravu. "Myslím, že jsme to oproti loňsku zase posunuli o kus dál. Máme tady fyzioterapeuta Kubu Jarolíma, který převzal kondiční část. Myslím si, že to je ideální stav, když vystudovaný a kvalitně připravený terapeut dělá i letní suchou přípravu. Je to výborná kombinace a hráči k tomu přistoupili dobře. Pár kluků pak bylo na individuální přípravě, kde se, doufám, taky nachystali kvalitně. Budeme chtít, aby předvedli určité věci, které jsme tady dělali my všichni, a aby se do toho dostali. Rádi bychom naši přípravu z května či června přenesli do zbytku července a srpna, přičemž desátého září to vše začíná," doplnil trenér.

Hokejová extraliga začne pro Olomouc 10. září na domácím ledě s Mladou Boleslaví. O dva dny později vyrazí Hanáci na led Sparty.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Alena Zapletalová

Štítky Sport, hokej, extraliga, Olomouc, příprava

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.