čtvrtek 2. dubna 2020 Erika

Olomoucké volejbalistky ve finále Českého poháru

Stejně jako před rokem si volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc zahrají finále Českého poháru. Závěrečný turnaj Final Four hostí opět brněnská hala ve Vodově ulici a olomoucké obhájkyně titulu v prvním semifinále zničily Duklu Liberec 3:0. O trofej budou vysokoškolačky bojovat v neděli od 18.15 hodin před kamerami ČT Sport s Olympem Praha, jenž zdolal Prostějov 3:1.

V úvodu prvního brněnského duelu se oba týmy zpočátku přetahovaly o každý míč, mírné vedení ale na své straně držela univerzita (8:6). Liberec však srovnal krok a při dlouhé sérii Bajuszové na podání utekl soupeřkám z Olomouce až na 18:11. Ačkoli v tu chvíli set vypadal jasně pro severočeský tým, Hanačky zbraně nesložily a vyrovnaly na 19:19. Nakonec zvládly lépe i závěr sady a vyhrály nejtěsněji 25:23.

Olomoucké hráčky to nakoplo a v dalším dějství hru od začátku kontrolovaly (8:6, 14:11). Na bloku zářila Trnková a Liberec hledal recept na vyrovnání marně. V koncovce tak obhájce trofeje vedl už 21:14 a druhý set získal s přehledem 25:16.

Do třetí sady vlétla Dukla s cílem zvrátit nepříznivý vývoj (1:5), a i když Univerzita Palackého skóre zkorigovala na 4:5, Liberec si náskok držel (12:14). Pak ale začaly připisovat body svěřenkyně Petra Zapletala a otočily stav ve svůj prospěch (16:14). Liberec sice ještě srovnal na 16:16, z jeho strany to ale byla konečná. Olomoučanky si už závěr pohlídala a po vítězství 25:17 a 3:0 se staly prvními finalistkami letošního Českého poháru.

„Dnešní prohra nás samozřejmě mrzí, nejvíc asi první set, ve kterém jsme si vypracovali obrovskou šanci něco se se semifinále udělat. Pak už se ale jasně projevila obrovská zkušenost a síla soupeře, který si i přes naše dobré pasáže už zápas pohlídal,“ konstatoval liberecký kouč Libor Gálík.

„První set byl nervózní, hodně jsme prohrávali, ale zvládli jsme koncovku a nakonec stav otočili. Díky tomu si myslím, že jsme i vyhráli celý zápas,“ hodnotil trenér VK UP Petr Zapletal.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Tisková zpráva | Foto pixabay.com

Štítky volejbal, Olomouc, závod, pohár

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.