pondělí 5. prosince 2022 Jitka

Volejbalový klub UP utahuje rozpočet a zužuje tým, opustily ho tři hráčky. Podobně je na tom Sokol Šternberk

Na současnou situaci, která zdaleka nepřeje nejen profesionálnímu sportu, musely zareagovat také extraligové kluby volejbalistek Univerzity Palackého Olomouc a Sokola Šternberk. Oba týmy se z ekonomických důvodů rozloučily s několika hráčkami, jež neúměrně zatěžovaly klubové rozpočty. V další „nejisté sezoně“ se tak středomoravské celky musejí spolehnout na podstatně užší kádry.

Komplikovanější situace může z tohoto důvodu nastat v Olomouci, kde se má ještě během podzimu hrát vedle nejvyšší domácí soutěže rovněž prestižní Champions League. Do ní už trenéři nebudou moci nasadit českou smečařku Martinu Michalíkovou, americkou blokařku Olivii Kofieovou ani chorvatskou nahrávačku Jovanu Gogićovou.

„Dnešní doba není profesionálnímu sportu nakloněna a nevytváří mu dobré podmínky. V podstatě nemáme možnost se adekvátně připravovat, hráčky trénují venku na antuce a ani při případném obnovení soutěží nemůžeme počítat s účastí diváků, televizními přenosy a s tím odpovídajícími příjmy,“ zmiňuje předseda VK UP Olomouc Jiří Zemánek.

Také proto se jím vedený klub bez ohledu na blížící se start v Lize mistryň rozhodl na situaci zareagovat a s těžkým srdcem uvolnil trojici kvalitních, avšak zároveň drahých hráček. „Víme, že jdeme do velkého rizika, nicméně zkusíme odehrát obě soutěže v základní šestce plus s liberem. Možná to sice ovlivní naše výsledky a výkony, ale nesmíme a nechceme ohrozit existenci vrcholového ženského volejbalu v Olomouci do budoucích let,“ zdůrazňuje Zemánek.

Bez jedné z klíčových hráček úvodu sezony se bude muset obejít i šternberský Sokol, jenž rozvázal smlouvu s běloruskou blokařkou Katsiarynou Bakowskou a nadále bude stavět především na mladých českých volejbalistkách.

Ohodnoť článek

Tisková zpráva | Foto Michaela Valsová

Štítky Volejbal, sport, Olomouc, Šternberk

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.