sobota 27. listopadu 2021 Xenie

Razantní trenér a nový impuls. Basketbalisté Olomoucka se chtějí odrazit k lepším výsledkům

Za polovinu základní části se přehoupla česká nejvyšší basketbalová soutěž Kooperativa NBL a celku BK REDSTONE Olomoucko se zatím nedaří naplňovat vytyčené ambice. Vedení klubu se rozhodlo pro změnu na trenérském postu, novým koučem týmu bude Srb Miljan Čurovič.

Olomoucko vstoupilo v září do sezony vítězstvím s Jindřichovým Hradcem, ale poté následovala nepříjemná šňůra deseti porážek a propad na poslední místo tabulky. Na lavičce hanáckého týmu skončil trenér Robert Skibniewki. „Při posledním setkání jsem hráčům poděkoval za práci. I za to, že v zápasech bojovali na sto procent. Dělali jsme na tom, aby se nevzdávali ani ve chvílích, kdy se nedařilo. Vždy hráli naplno až do konce. Toho jsem si cenil. Bohužel se to výsledkově neprojevilo,“ mrzelo bývalého hlavního trenéra BK REDSTONE Olomoucko. Vedení klubu současně ukončilo smlouvy s Kennethem Carpenterem a Darrellem Davisem.

Basketbalisté Olomoucka získali silného sponzora, hrát budou v Čajkaréně

Na nejvyšší českou basketbalovou soutěž se mohou nově těšit příznivci soubojů pod vysokými koši v Olomouci. Basketbalisté BK REDSTONE Olomoucko budou své zápasy hrát v Čajkaréně. První duel klubu z Hané, který přes léto doznal značných změn, je...

Již bez polského lodivoda nastoupili o víkendu basketbalisté proti Kolínu, slibný výkon jim ale ani tentokrát na body nestačil. V pondělí už se k olomouckému týmu připojil nový trenér Miljan Čurovič.

Miljan Čurovič
Během kariéry si zahrál například nejvyšší soutěže na Slovensku nebo v Polsku a v dresu BK Sadská si v sezoně 2005/2006 vyzkoušel i elitní českou ligu. Během trenérské kariéry slavil zatím osmačtyřicetiletý kouč největší úspěchy na Slovensku, kde k titulu dovedl Komárno a Prievidzu a Košice dovedl k vítězství ve Slovenském poháru. V posledních dvou sezonách trénoval v maďarském Jaszbereny KSE.

„Jednání bylo korektní a rychlé. V naší situaci jsme chtěli získat trenéra co nejdříve, a to se nám povedlo. Věříme, že nový kouč s týmem dosáhne na lepší výsledky a zvládne náročné měsíce, které nás čekají,“ prohlásil generální manažer BK REDSTONE Libor Špunda a dodává: „Jde o razantního trenéra. Tým rozhodně dostane nový impuls.“

„S novým koučem probíráme formu posílení kádru. Máme několik možností, rozhodovat se budeme poměrně rychle. Shodli jsme se na tom, že v naší situaci potřebujeme zkušené hráče,“ dodal generální manažer Špunda.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto BK REDSTONE Olomoucko

Štítky Sport, basketbal, BK REDSTONE Olomoucko, trenér, Kooperativa NBL, Olomouc

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.