sobota 27. listopadu 2021 Xenie

Basketbalisté zlomili proti favoritovi sérii porážek. Vydařila se i charitativní akce

Předlouhá dvanáctizápasová série porážek olomouckých basketbalistů je u konce. S novým trenérem na lavičce si celek z Hané vyšlápl na Opavu, jeden z předních celků Kooperativa NBL. Po výhře 79:74 se BK Redstone Olomoucko odpoutalo z posledního místa tabulky.

Pod vedením nového srbského kouče Miljana Čuroviče se olomouckému týmu podařilo slibně vstoupit do utkání, po polovině zápasu však těsný náskok hájili hosté z Opavy. Ve druhé půli se skóre dál přelévalo, čtyři minuty před koncem vedlo Olomoucko o jediný bod. V samotném závěru upravila další srbská posila celku z Hané Milan Nikolić na 76:71 a bylo jasné, že výhra připadne domácím.

Razantní trenér a nový impuls. Basketbalisté Olomoucka se chtějí odrazit k lepším výsledkům

Za polovinu základní části se přehoupla česká nejvyšší basketbalová soutěž Kooperativa NBL a celku BK REDSTONE Olomoucko se zatím nedaří naplňovat vytyčené ambice. Vedení klubu se rozhodlo pro změnu na trenérském postu, novým koučem týmu bude Srb...

„Soupeř byl velkým favoritem, ale my jsme se semkli a měli herní plán. Toho jsme se drželi a velkou bojovností utkání zvládli. Mám radost, protože tady jsou dobří kluci a zasloužili si to. Nebyl to žádný hezký basketbal. Kdybychom ale hráli na krásu, byla by z toho porážka o třicet bodů. Skvěle zahrál kapitán Lukáš Feštr, ten tým parádně vedl a odvedl opravdu skvělou práci,“ zhodnotil zápas kormidelník BK REDSTONE Olomoucko Miljan Čurovič.

Čtyřicetitisícový bonus k senzační výhře

Velká spokojenost panovala v olomoucké hale také díky vydařené charitativní akci pro dobročinnou organizaci Šance Olomouc. Ze vstupného a dražby adventních věnců se vybralo rovných čtyřicet tisíc korun. Částka je určena na pomoc vážně nemocným dětem a podporu Dětské kliniky Fakultní nemocnice Olomouc. „S paní ředitelkou Šance Olomouc Hertou Mihálovou jsme se shodli, že takovou částku jsme ani nečekali. Velké poděkování patří společnostem Silack, BP Stavby, Lorika CZ a REDSTONE real estate, které se do akce zapojili finančním darem nebo účastí v dražbě adventních věnců a pochopitelně také našim fanouškům, kteří přišli do hlediště,“ ocenil přístup olomouckých podnikatelů a příznivců klubu generální manažer BK REDSTONE Libor Šunda.

Pro sbírku Vánoční hvězda roste 45 tisíc květů. Objednávky jsou z celé republiky

Zhruba 45000 květů pryšců nádherných, symbolů Vánoc, mají připraveno letos pro zájemce pořadatelé charitativní sbírky s názvem Vánoční hvězda. Zájem o letošní ročník je podle nich obrovský. Vánoční hvězdy si objednávají již dopředu školy i firmy...

Ohodnoť článek

Autoři | Foto BK REDSTONE Olomoucko

Štítky Sport, basketbal, BK REDSTONE Olomoucko, trenér, Kooperativa NBL, charita, Šance Olomouc, Olomouc

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.