pátek 5. června 2020 Dobroslav

Kraj zvýší dotace na výstavbu sportovišť o 38 milionů korun

Olomoucký kraj letos kvůli velké poptávce obcí i sportovních klubů navýší dotační program zaměřený na opravu a výstavbu sportovišť o 38 milionů korun. Celkem tak bude k dispozici 106 milionů korun. O dotace už projevilo zájem více než 130 žadatelů. Řekl to hejtman Ladislav Okleštěk.

„Určitě nedokážeme vyhovět všem, kteří si o dotace řekli, protože v součtu dělají požadavky čtvrt miliardy korun, a to je nad možnosti krajského rozpočtu. Oprava a stavba nových sportovišť proto musí probíhat postupně," uvedl Okleštěk.

Původně hejtmanství počítalo s tím, že na dotace určené pro opravu či stavbu sportovišť letos vyčlení 68 miliónů korun. Navýšení podpory o dalších 38 miliónů korun podle hejtmana umožní vyhovět většímu počtu žadatelů.

„O dotace na výstavbu sportovišť je mimořádně velký zájem. Během ledna a února jsme přijali 131 žádostí. Poté, co jsme nedávno uvolnili desítky miliónů korun na činnost sportovních klubů, je tento dotační program dalším pozitivním impulsem pro sportovce v Olomouckém kraji," dodal náměstek hejtmana Petr Vrána.

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky sportoviště, dotace, peníze, výstavba, kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.