úterý 7. prosince 2021 Ambrož

Skeletonistka Fernstädtová trénuje na Šumpersku: Bude to sezóna jako každá jiná, jen na konci bude olympiáda

Česko-německá skeletonistka Anna Fernstädtová na tiskové konferenci promluvila o přípravě na novou sezónu i na olympiádu v Číně. Zároveň představila novou helmu, kterou pro ni navrhl bývalý lyžař Ondřej Bank, a kombinézu na nadcházející závody.

Příprava v Šumperku je náročná

Skeletonistka se poslední dva roky připravuje v Šumperku, kam se právě kvůli přípravě přestěhovala. Tam trénuje s odborníkem na pohyb Josefem Andrlem. „Trénujeme tři až pět hodin denně, trénink trvá 90, někdy až 120 minut," popsal režim Fernstädtové. Podle jeho názoru se skeletonistka za poslední rok výrazně zlepšila. „Anička se stala sportovkyní každým coulem, což o minulé sezóně nemůžu úplně tvrdit. Příprava proběhla nejlépe, jak mohla, teď jedeme intenzivněji."

Sama Fernstädtová potvrdila, že příprava je náročná. „Po snídani jdu na trénink, pak si dám oběd, pak jdu na trénink a pak je konec dne," popsala se smíchem svůj harmonogram. Sezónu ale vnímá jako každou jinou, jen s tím rozdílem, že na konci bude olympiáda.

Do nové sezóny s novou výbavou

Letošní závody plánuje sportovkyně absolvovat ve zbrusu nové helmě, kterou jí navrhl bývalý lyžař Ondřej Bank. Na návrhu oba spolupracovali a vznikla tak přilba speciálně pro potřeby závodkyně. „Je to výzva," řekl k výrobě helem Bank: „v jádru týmu pracovalo pět lidí." 

Do nové sezóny vstoupí Fernstädtová i s novou kombinézou, na jejímž návrhu se také podílela. Kombinéza je zdobená prvky ledu a vody, které symbolizují sport, pro který je určená, a zároveň zájem sportovkyně o životní prostředí. Zářivě žlutá helma má potom připomínat slunce.

Podle trenéra Andrleho bude teď pro sportovkyni klíčové načasování formy. „Forma se nedá udržet déle než nějakých šest až osm týdnů," vysvětlil a dodal, „doufáme, že se nám podaří ji vyšpičkovat před olympiádou."

Olomoucké volejbalistky hlásí velký návrat. Týmu má pomoci nahrávačka Veronika Tinklová

VK UP Olomouc hlásí posilu, kterou ostříleným fanouškům sportu pod vysokou sítí netřeba představovat. Do týmu se po šesti letech vrací Veronika Tinklová, bývalá dlouholetá kapitánka vysokoškolaček. Olomoucký klub čekají další zápasy na českém i...

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Markéta Plešková

Štítky sport, skeleton, olympiáda, zimní sporty, Praha, Šumperk

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.