úterý 26. října 2021 Erik

I přes aféry Faltýnek v Olomouckém kraji získal přes pět tisíc preferenčních hlasů

Pravá ruka Andreje Babiše a dvojka na kandidátce hnutí ANO v Olomouckém kraji Jaroslav Faltýnek z Prostějova získal v Olomouckém kraji přes 5 tisíc preferenčních hlasů. Olomoucký kraj kvůli jeho deníčku zadal forenzní audit zakázek u krajské správy silnic.

Šéf poslaneckého klubu hnutí ANO Jaroslav Faltýnek se dostal na druhé místo kandidátky hnutí ANO v Olomouckém kraji až později, a odsunul tak na třetí pozici poslance Milana Ferance

Nakonec Faltýnek získal 5182 preferenčních hlasů. Nejvíce preferenčních hlasů 8466 měl lídr kandidátky Ladislav Okleštěk, druhé místo s 6497 preferenčními hlasy obsadil lékař Milan Brázdil, který kandidoval ze šestého místa.

Faltýnek výsledky voleb zatím nekomentoval, nezvedá telefon a na zaslané dotazy nereagoval.   

"Pan Faltýnek dostal více než pět procent preferenčních hlasů, což splnilo naše očekávání. Říkal jsem, že pan Faltýnek bude přínosem pro kandidátku, a to se potvrdilo," reagoval na výsledky lídr ANO Okleštěk.

Kvůli Faltýnkovi kraj zadal forenzní audit

Faltýnkova kandidatura na předních pozicích ANO v Olomouckém kraji vzbudila kvůli jeho pověsti diskuse. Faltýnek je pravou rukou Andreje Babiše, kterému pomáhal zakládat hnutí ANO, a má obrovský vliv. 

Například server Seznam Zprávy přišel s podezřením, že se Faltýnek snažil ovládnout dopravní zakázky v Olomouckém kraji, kde v předchozích období vládlo vítězné ANO s ODS a ČSSD. Ve Faltýnkově diáři je podle serveru popsán klíč, podle něhož se mají veřejné zakázky v regionální dopravě přidělovat. 

Olomoucký kraj proto letos na jaře zadal forenzní audit zakázek u krajské správy silnic.

"Audit, který se týká témat zveřejněných takzvaných Faltýnkových zápisků, jsme vysoutěžili a nyní probíhá. Padlo tam také trestní oznámení. Osobu pana Faltýnka řešit nechceme," řekl hejtman Josef Suchánek (Piráti a STAN).

Olomoucký kraj zadá kvůli informacím z diáře šéfa poslanců vládního hnutí ANO Jaroslava Faltýnka, které se týkají i zadávání veřejných zakázek v dopravě v tomto regionu, externí forenzní audit u krajské správy silnic. Novinářům to dnes řekl...

Hodnocení článku je 26 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Hnutí ANO

Štítky Faltýnek, volby, ANO, Olomouc, Prostějov

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.