pátek 5. června 2020 Dobroslav

Vyhledávání

Nalezené články: "Droždín"

Olomoucký kraj vydal knihu zaměřenou na tradiční velikonoční  lidové zvyky

Knihu zaměřenou na tradiční lidové zvyky spjaté s velikonočními svátky vydal Olomoucký kraj. Velikonoční tradice se v některých místech kraje díky místním nadšencům stále udržují, avšak lidé o nich mnohdy mají jen kusé informace.

V Droždíně v místě nebezpečné křižovatky vystaví kruháč, loni zde náklaďák srazil školačku

V místě nepřehledné křižovatky v Olomouci-Droždíně vznikne v polovině roku kruhový objezd. Nové řešení křižovatky povede k vyšší bezpečnosti chodců a ke zklidnění dopravy. Uzavření smlouvy schválili olomoučtí radní.

Svoz bioodpadu v Olomouci začne v březnu

Pravidelný čtrnáctidenní svoz bioodpadu v Olomouci začíná v březnu. Bioodpad ze speciálních nádob bude jako obvykle svážen z konkrétních městských částí v režimu sudých a lichých týdnů.

Olomouc chce podpořit dobrovolné hasiče

Olomoucká radnice má v plánu podpořit sbory dobrovolných hasičů, které působí na území města. V pondělí městská rada schválila podání připravených žádostí o dotace z Olomouckého kraje.

DRBNA HISTORIČKA: Ke vzniku kostela na Svatém Kopečku pomohla vánice

Půldruhé hodiny chůze východně od centra Olomouce se zvedá na pokraji kdysi hlubokých lesů pahorek, z něhož je možný nádherný rozhled po celé Hané. Již v dávných dobách se pro něj vžil název Svatý Kopeček. Na jeho vrcholku stojí poutní chrám se...

Více článků »

Nalezené fotogalerie: "Droždín"

Více fotogalerií »

Nalezené profily: "Droždín"

Nebyly nalezeny žádné profily.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.