středa 21. dubna 2021 Alexandra

Vyhledávání

Nalezené články: "kraslice"

(NE)OBYČEJNÍ: Jihomoravská mistryně 80 let vytváří škrábáním unikátní kraslice

K velikonočním tradicím neodmyslitelně patří zdobení kraslic. Nejinak je tomu ve Vacenovicích na Hodonínsku, kde už téměř osmdesát let chodí lidé z širokého okolí obdivovat výtvory Marie Jakubíčkové. Na vajíčka škrábe tradiční vzory odkazující...

Centrum Olomouce zdobí obří kraslice. Velikonoce komplikuje pandemie

Velikonoční výzdobu i program v historickém centru Olomouce letos opět komplikuje koronavirus. Přesto centrum města zdobí obří kraslice i drobnější velikonoční výzdoba. Stejně jako loni však nebudou kulturní akce s velikonoční tematikou nebo...

Hranice před Velikonocemi ozdobily tři obří kraslice. Akce však města zrušila

Obří kraslice či speciální pomlázkomat ozdobily v těchto dnech centrum Hranic. Jarní výzdobou má například také Točák v Šumperku. Samotné velikonoční akce však kvůli epidemii koronaviru města a obce v Olomouckém kraji již podruhé za sebou zrušila.

Babičkou roku 2019 se stala Marie Záhorová. Porotu oslovila zpěvem v hanáčtině a vlastnoručně vyrobenými kraslicemi

Třiasedmdesátiletá Marie Záhorová ze Senice na Hané je Babičkou roku 2019 Olomouckého kraje. Na cestě k vítězství ji podporovala více než tisícovka seniorů, kteří ve čtvrtek 19. září slavili v pavilonu A Výstaviště Flora Olomouc svůj svátek.

Mrskání pomlázkou na Velikonoční pondělí má přinést zdraví a jarní svěžest

Velikonoční pondělí patří podle tradic chlapcům a dívkám, mládenci ráno a dopoledne čekají na děvčata, koledují a vyšlehávají je. Děvčatům to má přinášet pohlazení, po němž neuschnou. Na oplátku dostávají od děvčat kraslice.

Více článků »

Nalezené fotogalerie: "kraslice"

Nebyla nalezena žádná fotogalerie.

Nalezené profily: "kraslice"

Nebyly nalezeny žádné profily.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.