pondělí 1. června 2020 Laura

Vyhledávání

Nalezené články: "ornitologové"

Na Hané se objevil největší polní pták Evropy

Od konce léta žije na střední Moravě drop velký. Nejbližší hnízdiště největšího polního ptáka v Evropě jsou přitom až v Rakousku nebo v Maďarsku.

Ornitologové radí, jak přikrmovat přezimující vodní ptáky

Zima pomalu končí a někteří vodní ptáci se rozhodli přezimovat ve městech a na místech kam jim lidé nosí potravu. Jde především o labutě velké a kachny divoké. Ojediněle i o lysky černé, racky chechtavé, bouřní a bělohlavé, poláky velké nebo...

V Přerově se objevila sýkora s tmavým pigmentem melaninu

Ochránce přírody v Přerově zpozoroval ptáka podobného sýkoře modřince, který byl zbarvený v jiných odstínech. Po odeslání fotografií a videa ornitologům se utvrdil, že jde o ptáka s pigmentovou vadou a namísto světlých barev u něho převažují tmavé.

Ornitologové kroužkovali labutě. Při práci je napadli samozvaní opilí ochránci

V neděli 25. srpna 2019 po druhé hodině odpolední prováděli čtyři pracovníci České společnosti ornitologické kroužkování labutí na pláži Podhradského rybníka v Plumlově. Byli však napadeni dvěma muži. Důvodem napadení, byla snaha ochránit labutě...

V pískovně Ondratice jsou v ohrožení břehule říční, ornitologové bijí na poplach

V pískovně u Ondratic na Prostějovsku jsou podle ornitologů ohroženy břehule říční, které jsou zákonem chráněny. Místopředseda Moravského ornitologického spolku (MOS) Jiří Šafránek uvedl, že ptákům je bráněno ve vstupu do hnízd plachtami.

Více článků »

Nalezené fotogalerie: "ornitologové"

Nebyla nalezena žádná fotogalerie.

Nalezené profily: "ornitologové"

Nebyly nalezeny žádné profily.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.