úterý 26. května 2020 Filip

Z kraje

Fakultní nemocnice má nové logo, které uvidíte zdaleka. Už ji nemůžete minout

Od včerejška už nemůžete Fakultní nemocnici v Olomouci minout. Zdobí jí nové desetimetrové logo, které je vidět z několika kilometrů.

Politolog Jakub Lysek hodnotí povolební situaci v Olomouci

Politologovi Jakubu Lyskovi z Katedry politologie a evropských studií Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci jsme položili pět otázek týkajících se povolební situace v Olomouci.

FOTO/VIDEO: Rok 1918 připomínají v Olomouci před radnicí dobové fotky

Dvě desítky panelů s dobovými fotografiemi byly instalovány před budovou radnice v historickém centru Olomouce, kde připomínají 100 let od vzniku Československa. Snímky zachycují dění v Olomouci především v roce 1918, kdy se ve městě s německou...

Cenu Talent Olomouckého kraje 2018 si včera převzali talentovaní žáci a studenti. Udělovala se v pěti oborech

Ve středu 17. října proběhlo v Regionálním centru Olomouc slavnostní vyhlášení 14. ročníku ocenění Talent Olomouckého kraje 2018. Ocenění se udělovalo v pěti oborech nejlepším žákům a studentům.

Opilý řidič způsobil nehodu a z místa chtěl ujet. Hrozí mu až tři roky ve vězení

Ke střetu Škody Octavie a Volkswagenu Transporter došlo ve středu 17. října krátce po poledni na třídě A. Kašpara v Bludově. Sedmašedesátiletý řidič Škody Octavie nezvládl řízení a narazil do levého zadního obrysu Transporteru, který jeho majitel...

Mladý muž napadl svého známého u bankomatu. Po chvilce boje mu sebral pětistovku

Čtyřiadvacetiletý mladík z Jeseníku se dopustil krádeže v jedné z místních heren. Na konci září měl popíjet a hrát automaty s jiným mužem.

Otec dvou dětí pracoval načerno, aby nemusel platit alimenty. Teď bude muset nést zodpovědnost

Muž, který téměř tři roky neplatil výživné na své děti, je podezřelý ze spáchání přečinu zanedbání povinné výživy. Dvaačtyřicetiletý muž ze Žulovska měl, podle rozhodnutí soudu, přispívat šest tisíc korun měsíčně na dvě své děti.

V Olomouci přibylo dalších osm kamenů zmizelých. Připomínají rodinu Evy Grossmannové

Osm kamenů zmizelých přibylo v olomoucké městské části Chválkovice. Připomínají osudy členů rodiny Evy Grossmannové, kteří byli perzekvováni nacistickým režimem a zahynuli v koncentračních táborech, uvedla mluvčí Olomouce Radka Štědrá.

V Prostějově vznikne nový park. Nabídne nové stromy, keře i louku

Nový park plánuje vybudovat v okrajové části Prostějova tamní radnice. Náklady na projekt město odhaduje na necelých 17 milionů korun, přičemž 60 procent investice by měla pokrýt evropská dotace z operačního programu Životní prostředí. Rada města...

Opony ve Zbrašovských aragonitových jeskyních napadají houby. Záchranou je sanace

Aragonitové stěny nejcennější a nejobdivovanější části Zbrašovských aragonitových jeskyní, takzvané Opony, by měla do budoucna zachránit pravidelná sanace. Její výzdobu napadají především mikroskopické houby.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.