pondělí 1. června 2020 Laura

Z kraje

Arabové a ti ostatní. Arabistka Lenka Hrabalová na přednášce představí malého průvodce Blízkým východem

Zdaleka neplatí, co Arab, to muslim a naopak. Blízký východ byl vždy místem setkávání etnik, kultur a náboženství a to se odrazilo na jeho složitosti. O tom bude povídat arabistka Lenka Hrabalová.

Jana Napolitano Šenková uvažovala o konci kariéry, ve VK UP Olomouc zůstala kvůli letošní Lize mistryň

Málokdo věděl, že loňskou sezonu dohrávala Jana Napolitano-Šenková se zraněným kotníkem. Od února nastupovala do utkání s velkým sebezapřením a prášky tišícími bolest, aby mohla spoluhráčkám pomoci v boji o titul. Nevyšlo to, zase skončila až druhá....

Při kopání výkopu na dvorku domu byl nalezen granát z druhé světové války

Při kopání výkopu na dvorku rodinného domu v Otinovsi našel muž dělostřelecký granát z druhé světové války. V sobotu před pátou hodinou odpoledne ohlásil nález na policii.

O víkendu likvidovali strážníci injekční stříkačky nalezené v ulici 17. listopadu

Hned dvě oznámení o nálezu injekčních stříkaček v ulici 17. listopadu v Olomouci obdrželi o uplynulém víkendu strážníci. Nejprve vyjížděli k jedné z restaurací, pak k tenisovým kurtům. Strážníci na místech odebrali tři injekční stříkačky, které...

Lupič se vloupal do rodinného domu, ze kterého ukradl dětskou pokladničku

V období mezi 11. - 21. říjnem se vloupal neznámý pachatel do rodinného domu v Prostějově - Domamyslicích. Zatím není jasné, jakým způsobem se do domu dostal, ale z domu si odnesl dětskou pokladničku.

Meteorologové vydali od úterý odpoledne výstrahu kvůli silnému větru

Od úterní třetí hodiny odpolední platí pro celou Českou republiku výstraha před silným větrem, který se přižene na naše území ze severu. Výstraha platí do středeční třetí hodiny odpolední.

Mladý řidič Transitu nedal přednost Octavii na hlavní silnici. Při kolizi se zranilo sedm lidí

Sedm zraněných a škoda přes 300 tisíc korun – to je bilance dopravní nehody, která se stala v pátek 19. října u Javorníku na Jesenicku. Řidič Transitu tam nedal přednost řidiči Škody Octavia na hlavní silnici.

Řidička srazila sedmnáctiletou motocyklistku. Nedala jí přednost na kruhovém objezdu

Ke střetu auta s motorkou došlo v neděli 21. října 2018 po půl druhé odpoledne v okružní křižovatce ulic Okružní a Krasické v Prostějově. Sedmatřicetiletá řidička Hyundaie vjela na kruhový objezd z ulice Okružní, když po ní od ulice Krasické jela...

FOTO: Nevzhlednou zeď ve Smetanových sadech vyzdobili umělci motivy mořského světa

Fantaskní mořskou hlubinu připomíná díky nové malbě dříve nevzhledná zeď ve Smetanových sadech v Olomouci. Pestrobarevné graffiti s názvem Bezbariérový útes na zeď se souhlasem Výstaviště Flora namalovali dva olomoučtí výtvarníci a pedagogové...

Řidič přehlédl stopku a smetlo ho Subaru. Při nehodě byli zraněni tři lidé

Ke střetu dvou auto došlo v křižovatce mezi Prostějovem, Dubem nad Moravou, Vrbátkami a Kralicemi na Hané v neděli 21. října 2018 před desátou hodinou dopoledne.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.