neděle 17. listopadu 2019 Mahulena

Z kraje

Řidič dostal u Hněvotína se svým autem smyk a čelně narazil do stromu

Ve čtvrtek krátce po čtvrté hodině odpoledne došlo na silnici směrem na Hněvotín k dopravní nehodě, při níž se zranil řidič osobního auta. Nezvládl řízení a narazil s ním do stromu.

Vlastivědné muzeum Šumperk nabízí výstavu Království mašinek, potěší nejen milovníky železnic

Po celé prázdniny bude ve Vlastnivědném muzeu v Šumperku k vidění výstava Království mašinek. Exponáty jsou od soukromých sběratelů i specializovaných muzeí. Těšit se můžete na funkční modely kolejišť či vláček na vlastní pohon.

Noční bouřky zaměstnaly hasiče, nejčastěji vyjížděli k popadaným stromům

Především k popadaným stromům vyráželi v noci na dnešek v Olomouckém kraji hasiči. Stromy spadly na zaparkované auto, do kolejiště a zatarasily také cestu autobusu. Výjezdy kvůli následkům bouřky zaznamenali hasiči po celém regionu, řekl jejich...

Čeští a polští policisté společně nacvičovali přeshraniční pronásledování

Tuto středu se proběhlo mezinárodní taktické cvičení „Přeshraniční pronásledování“. Skládalo se z teoretické i praktické části a jeho cílem bylo nacvičení zásahu pro případ pronásledování pachatelů přes hranice.

V jednom z prostějovských bytů se vraždilo, kriminalisté už mají hlavního podezřelého

V neděli 18. června se v jednom z prostějovských bytů vraždilo. Kriminalisté potvrdili, že se v bytě udála vražda a zahájili úkony trestního řízení. Mají už i hlavního podezřelého.

U Přerova srazil vlak člověka, musela být nasazena náhradní autobusová doprava

Na železniční trati u Říkovic na Přerovsku ve středu odpoledne vlak srazil a usmrtil člověka. Kvůli nehodě byl v úseku mezi Přerovem a Říkovicemi zastaven provoz vlaků. Nasazeny jsou náhradní autobusy, řekla mluvčí Českých drah Monika Bezuchová.

Jeseník postaví novou sportovní halu za 65 milionů. I když bez dotace MŠMT

Sportovní hala by v Jeseníku měla vyrůst během příštího roku, poslouží studentům i veřejnosti. Jedná se o dlouho očekávanou investiční akci. Přispívá na ni Olomoucký kraj a jiné společnosti, ministerstvo svou dotaci stáhlo.

Horké počasí a bezdomovci. Jeden chtěl převézt strážníky své kotě do útulku, druhý svézt přes celé město

Hned dva kuriózní dotazy ze strany bezdomovců museli řešit strážníci Městské policie v Přerově. Jedna bezdomovkyně chtěla převézt kvůli horku své koťátko do útulku, druhá chtěla svézt přes celé město k bratrovi.

FOTO: Opilec vylezl na samotnou spičku morového sloupu v Uničově. Dolů mu museli pomoci hasiči

Své horolezecké dovednosti si v sobotu 17. června po 5. hodině ráno vyzkoušel jeden muž na dominantě uničovského Masarykova náměstí – na mariánském sloupu. Dobrodruh vyšplhal až k vrcholové soše Panny Marie Ochranitelky, odkud následně sestoupil...

AKTUALIZOVÁNO: Na dálnici u Olšan hoří návěs od kamionu, převážel plasty

Dnes před polednem začal na dálnici u Prostějova hořet návěs od kamionu. Hořící náves stojí přímo pod nadjezdem dálnice, plameny olizují mostní konstrukci. Na místě operují záchranné složky.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.