úterý 26. května 2020 Filip

Celníci odhalili v kraji osm nelegálních heren, zajistili přes čtyřicet automatů

Celníci v Olomouckém kraji odhalili osm heren bez potřebných povolení. Od července provedli po celém regionu 40 kontrol, pochybení nalezli ve více než třetině provozoven. Při kontrolách zajistili celníci 43 výherních automatů, takzvaných kvízomatů, informovala mluvčí Celního úřadu pro Olomoucký kraj Marie Bortlová.

V osmi zjištěných nelegálních hernách byly podle celníků provozovány hazardní hry, k nimž nebyla udělena příslušná povolení podle zákona o hazardních hrách. „V dalších provozovnách celníci objevili i jiné nedostatky v provozování hazardních her," uvedla Bortlová. Šlo například o počet provozovaných herních pozic, nedodržení provozní doby, ale i neprovádění řádné identifikace a evidence návštěvníků herny. Provozovatelé měli také neplatnou registrační známku nebo chyběla v jejich provozovnách informační sdělení.

Při těchto kontrolách zajistili celníci 43 výherních automatů, ve třech případech bylo zajištěno více než 50.000 korun pocházejících z provozovaného hazardu. „Celníci odvezli nelegální technická herní zařízení z provozoven v Lipníku nad Bečvou, Prostějově, Vidnavě, Kojetíně a Jeseníku do celních skladů," dodala Bortlová.

Podobné kontroly provedli celníci už na jaře, kdy zjistili, že téměř polovina z 20 kontrolovaných heren nemá potřebná povolení. Zajistili tehdy 33 herních zařízení a hotovost ve výši téměř 8000 korun. Za nepovolené provozování hazardní hry hrozí podle Bortlové odpovědným osobám pokuta až do 50 milionů korun a propadnutí zadržených přístrojů i hotovosti.

Autoři

Štítky casino, herna, jackpot, výhra, automaty

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.