sobota 18. ledna 2020 Vladislav

Hasiči likvidovali požár filtrační jednotky palivové cesty na kotelně. Došlo ke škodě za milion

V úterý se v pozdních nočních hodinách podílely dvě jednotky hasičů na likvidaci požáru filtrační jednotky palivové cesty na kotelně ve Zlatých Horách.

Oznámení o zahoření a viditelných plamenech na komínu bylo převzato před jedenáctou hodinou večer prostřednictvím tísňové linky 112. Na místo vyrazila jednotka profesionálních a dobrovolných hasičů z Jeseníku a Zlatých Hor. V části filtrace komínu došlo k zahoření nádrže. Hasiči provedli lokalizaci za využití vysokotlakého vodního proudu. Poté co místo ochladlo bylo důkladně zkontrolováno termokamerou pro vyloučení možného skrytého hoření. Budova nebyla poškozena stejně tak, jako komín. Požár zasáhl jen venkovní část.

Dle vyjádření vlastníků hodnota technologie uchráněna při požáru dosahuje částky téměř 6 milionů korun, způsobenou škodu odhadují v částce jednoho milionu korun. Pro zjištění přesné příčiny vzniku požáru bude nutné provést další došetření a dokumentace požářiště v následujících hodinách. Celá událost se obešla bez zranění,“ řekl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

Autoři | Foto HZSOL

Štítky hasiči, požár, Zlaté Hory, filtrační jednotka, škoda, kotelna

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.