neděle 16. května 2021 Přemysl

V Jeseníkách bylo nainstalováno několik dobíjecích stanic, elektrokola tam mají zelenou

V loňském roce bylo každé čtvrté prodané kolo u nás v republice vybaveno elektrickým pohonem. A podle prognóz budou elektrokola dobývat Česko i letos. A v jesenických horách jdou nadšeným majitelům elektrických jízdních kol rozhodně vstříc. Na jaře byla po regionu nainstalována síť nabíjecích stanic.

Pozitivní vztah k elektrokolům jen potvrzuje skutečnost, že patříme mezi největší cyklistické nadšence v Evropě. Pokud však s takovým kolem chceme vyrazit na dovolenou, dobíjení baterie se může leckdy stát velkým oříškem. Proto během jara byly díky společnému projektu Olomouckého a Moravskoslezského kraje po Jeseníkách, Rychlebských horách a pohoří Králického Sněžníku nainstalovány čtyři desítky nabíjecích míst.

„Součástí každé stanice je specializovaná nabíječka POWERBOX.ONE zahrnující 2x nabíječku BOSCH, 2x nabíječku SHIMANO a 4x přípojku na 230 V pro možnost nabíjení dalších systémů elektrokol. U takto vybavených, zastřešených stanic nechybí ani mapa se zajímavými místy a okolními nabíjecími body,“ upřesňuje vybavení Tomáš Rak, ředitel agentury Jeseníky – Sdružení cestovního ruchu, která projekt koordinuje.

Nabíjecí stanice byly logicky rozmístěny po celém území regionu u vybraných půjčoven elektrokol, penzionů, muzeí či restaurací. Najdete je tak od Heroltic sou- sedících s Orlickými horami na východě až po Opavu na západě, od Račího údolí v Rychlebech až po vodní mlýn Wesselsky na břehu Odry. Aktuálně tedy lze e-biky nabíjet na 42 místech oblasti.

Přehlednou mapu a seznam všech stanic zájemci najdou na webu www.jeseniky.cz. Papírová cyklomapa, která obsahuje nejen vyznačené stanice, ale i jesenické bikeparky, traily, cyklistické okruhy YEScyklo a dálkové trasy vedoucí přes Jeseníky, je k dispozici ve všech informačních centrech regionu, ve vybraných cyklopůjčovnách, turistických místech či ubytovacích zařízeních.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.