čtvrtek 22. dubna 2021 Evžénie

Policie novým policistům nabízí jistotu místa i platu, v Jeseníkách navíc i bydlení

PR článek

Policie České republiky přijímá na obvodní oddělení v jesenickém okrese nové kolegy. Vedle obvodních oddělení v Jeseníku, Žulové nebo Zlatých Horách letos došlo k otevření policejní stanice v Javorníku. Noví policisté mohou počítat nejen se stabilním zaměstnáním a pětasedmdesáti tisícovým náborovým příspěvkem, ale také s jistotou bydlení v regionu. Města a obce pro ně mají rezervovány byty k přednostnímu pronájmu.

Nově nastupující získávají náborový příspěvek ve výši 75 tisíc korun, plat po nástupu do výkonu služby 31 000 korun plus příplatky, po 3 letech až 36 000 korun, pravidelné navyšování platu, šest týdnů dovolené, fond pracovní doby jen 37,5 hodiny týdně, plat v plné výši v době nemoci kratší než 30 kalendářních dnů a spoustu dalších benefitů včetně nároku na odchodné a výsluhový příspěvek po odsloužených letech. Průměrný plat policistů a policistek v Olomouckém kraji v roce 2018 činil 41 433 korun, za rok 2019 to bylo už 44 738 korun. Další informace na nabor.policie.cz

Oblastní obvod Jeseník patří mezi nejkrásnější v republice. Nachází se v nejsevernějším cípu Olomouckého kraje, kde zasahuje nejen do masivu Hrubého Jeseníku, ale také Rychlebských hor nebo Vidnavské nížiny. „Výhodou práce v našem okrese je nádherná příroda, čerstvý vzduch a klidné prostředí služeben v horských městech,“ říká plk. Ludmila Andělová, ředitelka územního odboru Jeseník Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje. Právě v menších horských městech bývá problém se sháněním bydlení. Na to však policie v Jeseníku myslí a novým kolegům a jejich rodinám nabízí možnost nastěhovat se do městských či obecních bytů. Ty se pak mohou stát startovním bydlením v horské oblasti Jeseníků.

Kromě bydlení a náborového příspěvku ve výši 75 tisíc korun nabízí policie také možnost kariérního růstu. Policista může v budoucnu najít uplatnění ve více oborech, například v rámci kriminální policie, kynologie, dopravní policie aj.

Na Jesenicku pracují policisté v malých obvodních odděleních. „Naši policisté zde během služby získají řadu životních zkušeností, které vedou k navázání životních přátelství s dalšími kolegy. Ti k sobě mají v těchto menších služebnách mnohem blíže, než je tomu ve velkých městských odděleních,“ zdůrazňuje Andělová. Všichni policisté jsou členy velké a silné organizace, která v celé republice čítá více než 43 tisíc členů. Přátelství často přesahují rámec práce a kolegové tak spolu utužují kolektiv i mimo službu.

Policejní stanice se do Javorníku vrátila po devíti letech

Plnohodnotná přítomnost policie v Javorníku chyběla od roku 2011, kdy bylo obvodní oddělení přesunuto do Žulové. Nyní se ale stanice vrací do města pod zámkem Jánský Vrch i na žádost veřejnosti. „Zřízením policejní stanice v Javorníku je zabezpečena pravidelná každodenní přítomnost policistů ve městě a jeho okolí. Zvýší se akceschopnost, dosažitelnost služby, a dojde k výrazně lepšímu pokrytí územní působnosti obvodního oddělení,“ říká ředitelka Andělová. 

„Z důvodu velkého množství rekreačních objektů, chat a lyžařských areálů v naší oblasti pořádáme mnoho bezpečnostních opatření zaměřených nejen na kontrolu těchto objektů, ale také na kontroly zabezpečení a odkládání lyžařského sportovního vybavení v zimní sezoně či dodržování bezpečnosti silničního provozu,“ dodává Andělová.

Policie ČR zvyšuje početní stavy policistů a policistek v celém Olomouckém kraji

Přijímací řízení se skládá ze 3 hlavních částí - fyzických testů, psychotestů a zdravotní prohlídky. Fyzické testy se skládají ze čtyř částí, člunkový běh, celomotorický test, kliky a běh na jeden kilometr. Fyzické testy lze v případě neúspěchu po natrénování opakovat. Ověření osobnostní způsobilosti je zaměřeno na zjišťování osobnostních předpokladů, které jsou potřebné pro výkon služby u Policie České republiky. V jeho průběhu uchazeči vyplňují osobnostní dotazníky a hovoří s nimi psycholog.

Chcete pracovat u Policie České republiky? Stačí vyplnit krátký formulář:

Napište první písmeno abecedy.

* Povinné položky.

Hodnocení článku je 94 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto PČR

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Štítky policie, bezpečnost, hlídka, oddělení, nábor, práce, zaměstnání, příležitost, nabídka, policista, jeseník, javorník, zlaté, hory, jeseníky, služba, příroda, žulová, polsko, hranice, bydlení, byt, ubytování, práce s ubytováním

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.