neděle 24. října 2021 Nina

Olomoucký kraj zasáhl silný vítr. Hasiči řeší desítky událostí

Silný vítr zaměstnal v úterý hasiče také v Olomouckém kraji, do 16 hodiny evidovali čtyři desítky zásahů. Profesionální i dobrovolné jednotky řeší hlavně popadané stromy, ty způsobily komplikace na silnicích i na železnici. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu před silným větrem platí pro východní část republiky až do středeční půlnoci.

Nejvíce práce s následky větrného počasí mají hasiči na Jesenicku, kde do odpoledne zamířili k patnácti událostem. V Mikulovicích zajišťují uvolněné plechy na budově školní jídelny.

Na několika místech řešili hasiči také poškozené dráty elektrického vedení, a to v Jeseníku, Staré Červené Vodě, Zlatých Horách a v Mikulovicích. "Komplikace po pádu stromy nastaly i na železnici. Jednotky odstraňovaly spadený strom v kolejišti poblíž Moravského Berouna," uvedl mluvčí krajských hasičů Zdeněk Hošák.

Jedenáct výjezdů si vyžádaly meteorologické podmínky na Olomoucku, i v Litovli museli hasiči zabezpečit uvolněné plechy na střeše budovy v Karlovské ulici. V Chromči na Šumpersku osobní vozidlo narazilo do padajících stromu. „Naštěstí se situace obešla bez zranění,“ doplnil mluvčí Hošák.

Studenti z Jeseníku vypustili sondu k hranicích vesmíru. Za pár hodin ji našli o sto kilometrů dál

Stratosférickou sondu Apollo M vypustili před pár dny až k hranicím vesmíru studenti jesenické průmyslovky. Sledovali její let a sondu ve stejný den našli asi o sto kilometrů dál. Studenti z Jeseníku tak ukončili půlroční práci...

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje

Štítky Hasiči, dobrovolní hasiči, zásah, vítr, silný vítr, stromy, Olomouc, Jeseníky, Olomoucký kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.