čtvrtek 28. října 2021 Státní svátek

Jeseník postaví novou hasičárnu. Bude sloužit dobrovolné jednotce

Jeseník postaví dobrovolným hasičům novou zbrojnici za 22 milionů korun. Na stavbu, kterou město plánovalo čtyři roky, se již radnici podařilo získat dotace a vybrat zhotovitele stavby. Moderní budova bude v lokalitě Zóny za Podjezdem, nahradí dosavadní nevyhovující sídlo dobrovolných hasičů v plechové hale.

"Jednotka Sboru dobrovolných hasičů Jeseník má nezastupitelnou úlohu v požární ochraně. Nejenže se účastní výjezdů po boku profesionálů, navíc v době, kdy profesionální hasiči jsou na výjezdu, drží pohotovost. Je tedy nutné, abychom jim poskytli patřičné zázemí," uvedla starostka města Zdeňka Blišťanová (Jeseník srdcem).

Dobrovolní hasiči dosud sídlí v plechové hale v areálu budov v Tovární ulici, podle města jde o zázemí ve zcela nevyhovujícím stavu. Nová moderní budova bude splňovat současné požadavky na výkon služby jednotky požární ochrany. Výhodou bude podle zástupců radnice i snížení provozních nákladů, které v současné době pokrývají opravy a údržbu stávajícího objektu zbrojnice nebo spotřebu energií.

Na výstavbu sídla hasičů získalo město peníze z dotací. Výstavba by měla být dokončena v příštím roce, dodala mluvčí radnice Lucie Musialová.

Hasiči z Olomouckého kraje získali ocenění za vývoj unikátních odtahových vozíků

Odborná anketa Hasič roku přinesla ocenění také pro příslušníky Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje. Sedmnáctičlenná porota ocenila v kategorii kolektiv roku olomouckou skupinu pro evakuaci elektromobilů. Profesionální hasiči z regionu...

Hodnocení článku je 40 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Sbor dobrovolných hasičů Jeseník

Štítky Hasiči, dobrovolní hasiči, SDH, technika, hasičská zbrojnice, Jeseník

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.