sobota 27. listopadu 2021 Xenie

Čtyři stovky očkovaných ve sváteční den. Mobilní tým měl na Jesenicku plné ruce práce

Značný zájem o vakcinaci proti covidu-19 zaznamenal mobilní očkovací tým na Jesenicku. Zatímco většina obyvatel Česka si 17. listopadu užívala dne volna, zdravotníci měli v této části regionu napilno. Týmu z jesenické polikliniky se během jediného dne podařilo naočkovat 402 lidí.

„Je to krásné číslo a velký úspěch. Hlavně starší lidé byli rádi, že jsme jim vakcínu přivezli a nemuseli nikam cestovat,“ uvedl Milan Plesar, jednatel Jesenické polikliniky.

Očkovací tým byl na nohou celý den a navštívil třiadvacet obcí na Jesenicku. Zdravotníci lidem podávali vakcínu od firem Pfizer a Johnson & Johnson. V médiích se v minulých dnech objevila informace o poklesu účinnosti vakcíny Janssen od společnosti Johnson & Johnson proti variantě Delta nemoci covid-19. Toto tvrzení poskytl imunolog Zdeněk Hel z odborné skupiny MeSES i Americké středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC).

Na JIP v Olomouckém kraji zbývají poslední místa pro covidové pacienty. Nemocnice jsou na kraji sil

Nemocnice v Olomouckém kraji mají na svých jednotkách intenzivní péče poslední volná lůžka vyčleněná pro pacienty s covidem. Nemocnice jsou připraveny přidat lůžka, avšak za cenu dalšího omezování plánované péče. Za uplynulý týden přibylo 7822...

Právě o jednodávkovou vakcínu Janssen byl na Jesenicku zájem neporovnatelně nižší než o látku od firmy Pfizer. Další výjezd plánuje očkovací tým Jesenické polikliniky na 17. prosince a do terénu s ním vyrazí i hejtman Olomouckého kraje Josef Suchánek (Piráti a STAN). „Já osobně podporuji tento projekt Jesenické polikliniky od začátku a budu jej podporovat i nadále,“ prohlásil hejtman.

V kraji se zhruba 630 tisíci obyvateli dosud zdravotníci aplikovali takřka 680 tisíc dávek vakcíny, za týden jich bylo spotřebováno bezmála 12 tisíc. V posledních týdnech zájem o očkování začal opět růst. Olomoucký kraj se ve spolupráci s nemocnicemi podle hejtmana Josefa Suchánka chystá vyslat do terénu pátý mobilní očkovací tým. Mobilní týmy sice podle něj výrazně nezvýší proočkovat obyvatelstva, ale mohou přispět k očkování dosud nerozhodnutých.

Dobročinná akce Vánoce pro všechny letos nebude. Překážkou je covid i málo dobrovolníků

Dobročinný projekt Vánoce pro všechny, který pomáhal zpříjemnit vánoční čas osamělým lidem v nemocnicích a léčebnách, se v letošním roce neuskuteční. Iniciativu čeká po pěti letech pauza. Důvodem jsou organizační potíže a také komplikovaná...

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Pixabay.com

Štítky Koronavirus, zdraví, covid-19, očkování, Jeseník, Olomoucký kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.