úterý 25. ledna 2022 Miloš

Nový web ukáže běžkařům v Jeseníkách kvalitu stop, sněhu i polohu rolby

Milovníci běžeckého lyžování v Jeseníkách mohou od nynějška využít novou webovou službu, která jim ukáže, jak jsou upravené stopy nebo jaké je na horách počasí. Na běžecké trasy každoročně Olomoucký kraj přispívá téměř milionem korun.

"Výhodou nových webových stránek je jejich uživatelská přívětivost. Portál se navíc bude do budoucna rozšiřovat o nové informační služby. Olomoucký kraj pravidelně přispívá na údržbu běžkařských tratí, každoročně jde o částku ve výši 900 tisíc korun," řekla Milada Sokolová (ODS), uvolněná zastupitelka Olomouckého kraje pro oblast cestovního ruchu.

V Jeseníkách si lidé mohou v případě dobrých sněhových podmínek zaběžkovat na stovkách kilometrů tras. Jak jsou upravené, mohou zjistit právě na webu jdemenabezky.cz

Trasy jsou zde rozdělené do několika okruhů a odlišené barvami. Běžkaři po najetí myší na příslušný symbol uvidí, zda je trať upravena a kdy jí rolba projížděla naposledy. Další symboly upozorňují na nebezpečí, kterými jsou třeba těžba dřeva nebo zledovatělý povrch. Portál také umožňuje osobní nastavení a obsahuje řadu dalších informací o zajímavých místech nebo výhledech.  

K dopravě do hor mohou lidé využít skibusy. Ty budou do Jeseníků jezdit až do poloviny března. Jízdní řád najdou zájemci na webových stránkách.

Ze Šumperka do Jeseníků začnou od soboty opět jezdit oblíbené skibusy

Od této soboty začne milovníky lyžování ze Šumperka do lyžařských středisek v Jeseníkách opět vozit skibusy. Speciální autobusy budou součástí integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje a v provozu budou každý víkend až do poloviny března.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto ceskozemepribehu.cz

Štítky běžky, trasy, sjízdnost, počasí, informace, služba, on-line, web, internet, Jeseníky, Olomoucký kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.