pondělí 20. ledna 2020 Ilona

Žena na koloběžce nezvládla sjezd mezi Ovčárnou a Hvězdou, s těžkým zraněním ji transportoval vrtulník

Těžké zranění utrpěla v neděli vpodvečer dvaačtyřicetiletá žena z Polska, která nezvládla jízdu na koloběžce mezi Ovčárnou a Hvězdou. Žena v nejprudší zatáčce narazila při jízdě z kopce do svodidel, neměla přitom na hlavě přilbu. Na místo byl povolán i vrtulník, který ji poté transportoval do nemocnice, řekl náčelník jesenické horské služby Michal Klimeš. V souvislosti s tímto případem nabádají horští záchranáři sportovce znovu k opatrnosti, dbát by měli především na bezpečnostní prvky.

Žena havarovala na asfaltové silnici, která vede z Hvězdy na Ovčárnu. „Neměla ochrannou přilbu a způsobila si tak těžká zranění hlavy a v obličeji, že po konzultaci s dispečinkem linky 155 k nám zamířil i vrtulník Letecké záchranné služby z Ostravy," uvedl zasahující člen jesenické horské služby Marek Koněrza.

Záchranáři zraněné zajistili základní životní funkce a poté jí nasadili krční límec. „Zároveň jsme jí zafixovali do vakuové matrace. Žena byla celou dobu při vědomí, nicméně po dojezdu sanitky jsme jí šetrně přeložili a zdravotníci ji napojili na lékařské přístroje," uvedl Koněrza a dodal, že sanitka ji pak převezla na parkoviště v sedle Hvězdy, kam dosedl vrtulník letecké záchranné služby.

Podle náčelníka jesenické horské služby Michala Klimeše zaznamenali horští záchranáři během letní sezony již 25 případů zraněných koloběžkářů. "Důrazně upozorňuji uživatele terénních i silničních koloběžek, že zásady bezpečného pohybu na kole v horách platí i pro ně. Zejména by všichni měli používat bezpečnostní prvky, hlavně pak přilby," uvedl Klimeš.

Foto Facebook ZZSOK

Štítky vrtulník, Ovčárna, Hvězda, koloběžka, zranění

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.