neděle 26. ledna 2020 Zora

Olomoucko

Zloděj ukradl v Olomouci ze společných prostor elektrokolo

V neděli 12. ledna dopoledne čekalo nepříjemné překvapení majitele elektrokola v Olomouci, kterému někdo ze společných prostor elektrické kolo ukradl.

Neznámý zloděj ukradl přes 340 litrů nafty ze strojů lesnické firmy

V neděli šternberští policisté šetřili odcizení motorové nafty a nářadí u lesní cesty v obci Moravský Beroun. Zmizelé předměty patřili lesníkům. 

AKTUÁLNĚ: Dopravní nehoda u Dolan uzvařela silnici. Na místě došlo k lehkým zraněním

Na silnici mezi Olomoucí a Šternberkem se srazily tři osobní automobily. Na místě je policie a hasiči. Řidič zodpovědný za nehodu byl pod vlivem omamných látek.

Den otevřených dveří v Moravském divadle bude v druhé půlce ledna

Moravské divadlo otevře dokořán své dveře 19. ledna od 16 do 19 hodin. Zájemci si mohou svá místa na prohlídce zajistit předem.

Případ mrtvého nebožtíka míří do kin. Komedie se natáčela v Olomouci

Nová komedie Miloslava Šmídmajera měla ve čtvrtek svou předpremiéru. Snímek má být parodií na domácí i zahraniční kriminálky.

Anketa: Jaká památka z Olomouce a okolí je vaše nejoblíbenější?

S příchodem prázdnin mnoho turistů tráví léto návštěvou památek po celé republice. V Olomouckém kraji máme hned několik krásných míst, které stojí za to navštívit. Vyberte z mnoha památek Olomouce a okolí tu jednu, která je vašemu srdci nejbližší!

Cymbály po staletích opouštějí olomouckou radnici, projdou péčí restaurátorů

Po několika staletích se dva olomoucké cymbály dočkají restaurace. Z technických důvodů se odmlčely už ve dvacátém století a čas na Horním náměstí oznamuje jen orloj. Do zvonice se pravděpodobně už nevrátí, město je plánuje vystavit veřejnosti.

Dnes večer bude vidět polostínové zatmění Měsíce

Z území Česka dnes lidé spatří polostínové zatmění Měsíce. Jev, který jindy pouhýma očima nelze pozorovat, bude viditelný, neboť Měsíc projde těsně nad stínem Země.

Fakultní nemocnice jako druhá na světě používá unikátní metodu na léčbu Parkinsona

Parkinsonova choroba nejde vyléčit, lze však zmírnit její projevy a následky. Neurochirurgická klinika ve Fakultní nemocnici Olomouc jí nyní léči nejmodernějším a nejméně invazivním způsobem, který zatím používají jako první v Evropě a druzí na...

Silnice I/35 od Mohelnice na Moravskou Třebovou je dočasně uzavřena v obou směrech, kvůli vyprošťování kamionu po dopravní nehodě, která se stala dnes nad ránem.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.