pondělí 6. prosince 2021 Mikuláš

Noc literatury v Olomouci se blíží. Podívejte se na program

PR článek

Popáté se 9. května v Olomouci uskuteční literární happening Noc literatury, jehož hlavním cílem je seznámit širokou veřejnost s nejnovějšími překlady zahraniční literatury, a to na zajímavých či netradičních místech. Pro každý ročník jsou vybírány úryvky z literatury, která byla buď nedávno vydána, nebo se na jejím vydání pracuje.

Organizace v režii tří knihoven

V letošním roce se na organizaci akce podílí tři olomoucké knihovny – Vědecká knihovna v Olomouci, Knihovna města Olomouce a Knihovna Univerzity Palackého, z nichž každá má na starost své jedno stanoviště. Vědecká knihovna v Olomouci přivítá návštěvníky v příjemných prostorách kavárny Sophie's Café v Denisově ulici 33, Knihovna města Olomouce zve návštěvníky do Divadelního sálu v jezuitském konviktu na adrese Univerzitní 3 a jen o kousek dál na Univerzitní 22 otevře Knihovna UP pro zájemce o veřejné čtení Rotundu CMTF UP.

Ivana Plíhalová, Tomáš Krejčí i Pavel Hekela

Úryvky z knih budou předčítat herci Moravského divadla Olomouc Ivana Plíhalová, Tomáš Krejčí a Vendula Nováková, dále olomoucký spisovatel Jaroslav Irovský, náměstek primátora statutárního města Olomouc Pavel Hekela a ředitel Divadla Point při Gymnáziu Jiřího Wolkera v Prostějově Aleš Procházka společně s herci divadla Kristinou Hlavinkovou a Martinem Dobešem.

Noc literatury přibližuje veřejnosti netradičním způsobem současnou evropskou literaturu prostřednictvím série veřejných čtení.

Čtení bude vždy začínat v celou hodinu (v 18, 19 a 20 hodin), poté bude následovat pauza deset až patnáct minut na přechod na další stanoviště. Vstup na čtení je zdarma.

Předvečer Světa knihy

Projekt organizují Česká centra ve spolupráci s pražským sdružením evropských kulturních institutů sítě EUNIC (European Union National Institutes for Culture) a kulturními odděleními zahraničních velvyslanectví. Každá z účastnických zemí představí v rámci večera dílo jednoho svého současného autora. Projekt se uskuteční v předvečer zahájení největšího knižního festivalu v České republice - Světa knihy.

Čtení probíhají paralelně na všech místech od 18:00 do 23:00, začátky vždy v půlhodinových intervalech. Poslední čtení začne ve 22:30. Místa jsou situována blízko sebe, aby jich návštěvníci akce stihli za večer navštívit co největší počet. Víc informací najdete zde.

Tisková zpráva

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Štítky Noc literatury 2019, kultura, čtení, knihy, Olomouc

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.