středa 13. listopadu 2019 Tibor

Staněk vyhlásil výběrové řízení na nového ředitele Muzea umění. Odvolání je neplatné, my svého ředitele máme, zní z muzea

, aktualizováno 3. července 2019, 15:30

Ministr kultury a bývalý primátor Olomouce Antonín Staněk vyhlásil výběrové řízení na nového ředitele Muzea umění Olomouc. V dubnu odvolal dlouholetého ředitele Michala Soukupa společně s ředitelem Národní galerie Jiřím Fajtem. Navrch podal na oba trestní oznámení kvůli údajnému špatnému hospodaření.

„Přednost bude dávána osobnosti se znalostmi v oblasti muzeí a galerií, oborové legislativy a Státní kulturní politiky. Uchazeč se musí orientovat v profesním etickém kodexu ICOM a mít přehled o fungování veřejné správy a kultury obecně, ideálně s praxí s řízením velké kulturní instituce,“ uvedlo ministerstvo pro Českou televizi.

Do výběrového řízení se může přihlásit člověk s vysokoškolským diplomem, který doloží tři roky praxe v řídící fuknci a musí být bezúhonný. Předložit musí koncepci Muzea umění na šest let dopředu.

Podle květnového prohlášení Muzea umění však odvolání Soukupa neplatí. Nepřevzal totiž rozhodnutí z rukou ministra. „Odvolání ředitele Muzea umění Olomouc považujeme za neplatné pro nesplnění zákonem požadovaných náležitostí. Pan Soukup je tedy nadále ředitelem muzea a konání výběrového řízení máme za předčasné," zní z muzea.

Ředitel Muzea umění Soukup byl odvolán společně s Jiřím Fajtem v polovině dubna. Staňkův krok vyvolal bouřlivou nevoli v řadách veřejnosti i odborníků, v Olomouci se konal prostestní koncert, kde vystoupil například David Koller či skupina Tata Bojs.

 

Foto Muzeum umění Olomouc

Štítky muzeum umění, Staněk, Zatloukal, Soukup, trestní oznamení

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.