pondělí 24. února 2020 Matěj

Olomoucko

Centrum pro zrakově postižené slaví dvacet let

Od roku 2000 nabízí TyfloCentrum v Olomouci sociální služby, volnočasové aktivity, vzdělávání a možnost zaměstnání pro zrakově postižené. Ke svému kulatému výročí letos chystá řadu akcí, na které zve i veřejnost.

Na Hané se objevil největší polní pták Evropy

Od konce léta žije na střední Moravě drop velký. Nejbližší hnízdiště největšího polního ptáka v Evropě jsou přitom až v Rakousku nebo v Maďarsku.

Olomoucká fakultní nemocnice omezuje kvůli chřipce návštěvy na další klinice

Neurologická klinika FN Olomouc dnes vyhlásila zákaz návštěv. Jedná se již o třetí kliniku fakultní nemocnice, která letos omezila návštěvy.

Požár v Šantovce způsobil požár stroje na popcorn. Tři lidé se nadýchali zplodin

Několik set lidí museli dnes evakuovat hasiči z nákupního centra Galerie Šantovka nedaleko centra Olomouce. V předsálí kina začal hořet přístroj na popcorn, který zakouřil prostory. Tři lidé se nadýchali kouře. Řekl to mluvčí hasičů Zdeněk Hošák....

VIDEO: Nejdřív oheň, evakuace, a teď Šantovka plná vody. Takhle to tam teď vypadá

Podle prvotních informací hořelo v prostorách kina Galerie Šantovka. Evakuovaní lidé se mohli vrátit do Šantovky. Takhle to tam teď vypadá.

FOTO: Při požáru a evakuaci návštěvníků se u Šantovky střetlo osobní auto s policejním

Dnes před čtvrtou hodinou odpolední hořelo v prostorách kina v obchodním centru Šantovka. Během evakuace návštěvníků a zásahu hasičů na místo jely také jednotky policie. Jedno z aut se tam střetlo s osobním autem.

AKTUÁLNĚ:  Šantovka byla evakuována, na vině je požár v kině. Před Šantovkou se navíc stala nehoda

Ve čtvrtek před šestnáctou hodinou byla evakuována Šantovka. Příčinou evakuace je pravděpodobně požár uvnitř budovy. Hasiči jedou na místo, další informace zjišťujeme.

Za leden ve Fakultní nemocnici Olomouc přivedli na svět 204 dětí

Počet narozených dětí za stejný měsíc je přitom vyšší než minulý rok. Zatímco v roce 2019 se v největší porodnici Olomouckého kraje narodilo 187 dětí, letos jich bylo o sedmnáct více.

Univerzita Palackého posílá do Číny tisíc respirátorů

Tisíc respirátorů zajistila Univerzita Palackého v Olomouci pro partnerskou univerzitu v čínském městě Chang-čou, aby jí pomohla čelit epidemii koronaviru. Respirátory, které splňují parametry žádosti čínských úřadů o materiální pomoc, dnes...

Smyk řidičce způsobil lehká zranění a škodu přes 80 tisíc

Ve středu 12. února ráno se na namrzlé cestě v obci Štěpánov nabourala žena v osobním autě Škoda Roomster. Při dopravní nehodě způsobila škodu odhadovanou na 85 tisíc korun.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.