středa 19. února 2020 Patrik

Vloupání do dvou aut v Hodolanech má na svědomí jeden pachatel. Hrozí mu tři roky vězení

Olomoučtí policisté objasnili dvě vloupání do aut, která se stala 16. a 17. listopadu v Olomouci.

V neděli 17. listopadu 2019 kolem poledne zavolal majitel karavanu v Hodolanech policii, protože si při příchodu ke svému karavanu všiml, že jsou kolem něj rozházené věci a na místě se pohybuje neznámý muž, který tvrdí, že karavan vykradl někdo jiný. Muž majiteli karavanu zanechal své osobní doklady, nasedl na kolo a odjel.

„Policisté začali ihned po muži pátrat a ještě téhož dne zjistili, kdo má krádež na svědomí. Jednalo se o třiačtyřicetiletého muže z Olomoucka. Ten se ke svému jednání doznal,“ pověděla k prvnímu případu policejní mluvčí Irena Urbánková. Policisté zjistili, že muž má na svědomí i vloupání do Fordu Tranzit, ke kterému došlo 16. listopadu večer v Hodolanech.

„Pro policisty není muž žádným nováčkem. V nedávné minulosti byl za obdobnou trestnou činnost soudem odsouzen a potrestán. Celková škoda, kterou svým jednáním způsobil, je odhadována na téměř 14 tisíc korun,“ popsala policejní mluvčí Irena Urbánková.

V pondělí 18. listopadu 2019 policisté sdělili muži ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání přečinů krádež a poškození cizí věci, za které mu hrozí až tři roky ve vězení.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Foto Jan Luxík

Štítky vloupání, krádež, auto, Hodolany, Olomouc

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.