úterý 19. ledna 2021 Doubravka

Na Olomoucku havarovala dvě vozidla. Osobní auto skončilo v poli, jeřáb v příkopu

Včera kolem osmé hodiny ráno přijala olomoucká policie dvě oznámení o dopravních nehodách. Policisté vyloučili alkohol jako možnou příčinu nehod. Řidičku osobního auta museli ošetřit záchranáři a řidič jeřábu z nehody vyvázl bez zranění. Oběma policisté uložili pokutu v příkazním řízení.

V úterý 3. prosince před půl osmou hodinou ráno někdo oznámil dopravní nehodu v obci Senice na Hané. „Dvacetiletá řidička osobního vozidla Suzuki, jedoucí ve směru od obce Drahanovice, nepřizpůsobila rychlost jízdy dopravně technickému stavu komunikace (náledí), svým vlastnostem a schopnostem a s vozidlem přejela do protisměru, kde havarovala do pole,“ komentuje první z nehod mluvčí policie Irena Urbánková. Žena se při nehodě zranila a musela jí ošetřit zdravotnická záchranná služba. Policisté škodu předběžně odhadují na padesát tisíc korun. 

Asi o dvacet minut později přijali policisté oznámení o další dopravní nehodě mezi obcemi Hlušovice a Bohuňovice. „Osmatřicetiletý řidič speciálního nákladního vozidla Grove (jeřáb), který jel ve směru od obce Hlušovice, se měl v pravotočivé zatáčce vyhýbat protijedoucímu, neznámému dodávkovému vozidlu, přitom měl sjet na pravou krajnici a do příkopu. Po zastavení vozidla se převrátil na bok,“ dodává mluvčí Urbánková. Muž vyvázl bez zranění. Policisté hmotnou škodu předběžně odhadují na 101 tisíc korun.  

Alkohol jako možnou příčinu obou nehod vyloučila orientační dechová zkouška. Řidičům policie uložila pokutu v příkazním řízení. 

 

Ohodnoť článek

Autoři | Foto PČR

Štítky Olomoucko, nehoda, jeřáb

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.