úterý 25. února 2020 Liliana

Klusák se vrátí s filmem V Síti do kina Metropol. Snímek o online zneužívání nezletilých uvede v březnu

Po prosincové beznadějně vyprodané předpremiéře se režisér Vít Klusák vrací do olomouckého kina Metropol se svým novým dokumentem V síti. Film o zneužívání dětí online uvede hned dvakrát v pátek 6. března od 17:00 a 20:30.

Ze statistik vyplývá, že bezmála třetina českých dětí má na vlastní oči zkušenost například s tím, že před nimi někdo masturboval prostřednictvím webkamery. I z tohoto důvodu měli režiséři potřebu o tom natočit film. Jeho hlavní linka sleduje radikální psychosociální experiment, pomocí kterého znázorňují, s čím se v online prostoru mohou děti ve věku jedenácti až třinácti let potýkat. 

Tři zletilé herečky s dětskými rysy dostávají za úkol prostřednictvím falešných profilů na sociálních sítích předstírat, že je jim 12 let. Ve věrných kopiích dětských pokojíků, postavených ve filmovém ateliéru, chatují a skypují s muži všech věkových kategorií, kteří je na netu vyhledali a oslovili. Drtivá většina těchto mužů požaduje sex prostřednictvím videohovoru, posílá fotografie svých přirození, odkazy na porno nebo se dívky dokonce pokouší vydírat.

Virtuální útočníci se často skrývají pod rouškou falešného dětského profilu, čímž si usnadňují oslovování „vrstevníků“. Za pomoci sofistikovaných triků si brzy získají důvěru dítěte a snaží se z něj vyloudit nahou fotografii. Jakmile se jim to podaří, začnou je vydírat například hrozbou, že ony fotky zveřejní například na Facebooku, nebo rozšíří na škole, kam oběť chodí.

Režisérské duo Klusák-Chalupová si pro účely experimentu tyto manipulativní techniky vypůjčí a obrátí je proti jejich původním strůjcům. Z lovců se tak stávají lovení. 

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Tisková zpráva | Foto Kino Metropol

Štítky Klusák, V siti, kultura, film, zneužívání, dokument

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.