sobota 22. února 2020 Petr

Lidé z Náměště na Hané jednali s hejtmanem o plánované výstavbě domu pro hendikepované

Ladislav Okleštěk, hejtman Olomouckého kraje, se ve čtvrtek 23. ledna sešel se zástupci Náměště na Hané, kde hejtmanství plánuje postavit dům pro hendikepované. Jednali spolu o možnostech, jak v projektu dál pokračovat. U některých lidí totiž plán krajského úřadu na přesídlení dvanácti klientů z Nových Zámků do Náměště vzbudil nepochopení.

„Ujasnili jsme si varianty a nastínili řešení, kterými se budeme dál zabývat. Městys nám oznámil, že má alternativy k současnému pozemku, kde chceme dům postavit. Pokud nové místo schválí tamní zastupitelstvo, tak nám výsledek oznámí a budeme v jednání pokračovat. Všechny kroky směřují k tomu, aby transformace Nových Zámků proběhla úspěšně a také k tomu, aby byli všichni spokojení,“ uvedl hejtman Okleštěk.

Společného jednání se na krajském úřadu zúčastnili radní městyse i zástupci krajských odborů, které mají projekt restrukturalizace Nových Zámků na starosti.

Dnešní schůzka byla krokem vpřed. Nové možnosti, které zde byly nastíněny, teď bude naše zastupitelstvo analyzovat,“ dodala Marta Husičková, starostka Náměště na Hané.

U části obyvatel vloni vyvolal záměr kraje postavit v městysu dům pro hendikepované odmítavé reakce. Také s odpůrci projektu hejtman Okleštěk diskutoval.

„Těší mě snaha obou stran najít společné řešení a kompromis. Právě vzájemná komunikace a důvěra je v této situaci velmi důležitá,“ dodal Vladislav Ciegelbauer, zástupce náměšťského petičního výboru.

Hejtmanství chce hendikepované přestěhovat do Náměště na Hané ze zařízení v Nových Zámcích, které poté zruší. Jeho klienti se mají přesunout do menších domů v celém regionu. Smyslem projektu je začlenit lidi s postižením do běžné společnosti a nenechávat je stranou veřejného života. Například v Drahanovicích a Července se to už podařilo.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Tisková zpráva

Štítky hejtman, Náměšť na Hané, handicap, dům, jednání

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.